107,6 FM

Dwa drzewa

Po owocu bowiem poznaje się 
każde drzewo.


Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo: nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.

Czemu to wzywacie Mnie: «Panie, Panie», a nie czynicie tego, co mówię? Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je.

Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany.

Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. Gdy potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki”.


Dobre drzewo wydaje dobry owoc. Złe drzewo wydaje zły owoc. Ale jak rozróżnić dobry owoc od złego? Dla wielu wizyta u „szamana” to „dobre drzewo”, bo zdrowie się poprawia i samopoczucie jakby lepsze. Dla każdego inne drzewo będzie dobre, bo różnią się nasze kryteria oceny owocu. Ogłasza się więc światu, że jedna, uniwersalna prawda nie istnieje. Jest wiele drzew i każdy zrywa owoc jaki chce. Krótko mówiąc, mamy robić tak, by było nam dobrze. Jednak przecież prawda ze swej natury jest jedna. Jak ją znaleźć? Poszukajmy w Biblii. Dwa najważniejsze biblijne drzewa? To z początku i to z końca oczywiście. Drzewo poznania dobra i zła oraz drzewo krzyża. W pewnym momencie mogło się wydawać, że drzewo krzyża to złe drzewo. Ale wystarczyło trochę poczekać. Trzy dni. Owoc dojrzał. To była prawdziwa eksplozja życia. Nie chwilowej satysfakcji czy poprawy samopoczucia. Drzewo krzyża wydało owoc, który jest w stanie zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. W raju owoc tylko jednego drzewa zagrażał życiu. W grzesznym świecie Owoc tylko jednego drzewa zagraża śmierci. Wszystko jasne?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zamów newsletter