107,6 FM

W Somalii zginęli dwaj obywatele Polski

W poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w stolicy Somalii, Mogadiszu zginęły dwie osoby, które posiadają także polskie obywatelstwo - potwierdziło polskie MSZ. Ofiary to dwaj mężczyźni, którzy zajmowali się w Somalii działalnością humanitarną i biznesową.

W środę przed południem MSZ potwierdziło, że wśród ofiar zamachu jest jedna osoba mająca także polskie obywatelstwo; wieczorem resort potwierdził, że zginęły dwie osoby, które posiadają także polskie obywatelstwo.

Ministerstwo zapewnia, że służby konsularne MSZ prowadzą niezbędne działania związane z tą tragedią; są w kontakcie ze służbami somalijskimi.

"Przekazujemy głębokie wyrazy współczucia bliskim ofiar i zdecydowanie potępiamy akty terroru w każdej formie. Jednocześnie kategorycznie odradzamy polskim obywatelom podróże do Somalii ze względu na sytuację bezpieczeństwa w tym kraju oraz przypominamy, że na stronie MSZ widnieje ostrzeżenie dla podróżujących do Somalii o najwyższej kategorii +opuść natychmiast+" - czytamy w komunikacie MSZ.

O oczekiwaniu na potwierdzenie, czy w poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w stolicy Somalii, Mogadiszu, mogło zginąć dwóch Polaków mówił w środę rano minister koordynator służb specjalnych Marek Biernacki.

"Był to zamach (...) pod hotelem w samym centrum miasta, na delegację ONZ, która - całe szczęście - zdążyła opuścić już hotel. Mamy niepotwierdzone informacje (...), że zginęło dwóch polskich obywateli" - mówił wówczas Biernacki w TVN24.

Minister koordynator służb specjalnych poinformował wtedy, że wśród ofiar może być osoba posiadająca polskie obywatelstwo i działająca w fundacji pomagającej Somalijczykom. "Jest to Somalijczyk, obywatel Polski, przewodniczący fundacji pomocy na rzecz Somalii" - zaznaczył. "Wydaje nam się, że (...) ten zamach został przeprowadzony przeciwko delegacji ONZ" - dodał Biernacki.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama