107,6 FM

Gwiazdy na misjach

To już dzisiaj: niezwykłe spotkanie w Planetarium na temat astronomii i... śląskich misjonarzy.

Będzie można zobaczyć między innymi, jak wygląda niebo nad bardzo egzotycznymi miejscami, w których pracują śląscy misjonarze.

Ci, którzy pracują na południowej półkuli, zamiast Wielkiego Wozu i Gwiazdy Polarnej, podziwiają w bezchmurne noce wspaniały Krzyż Południa.

Teraz każdy może zobaczyć to, co na nocnym niebie widzą oni: 25 października w niedzielę o godz. 18:00, Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej zaprasza do Planetarium Śląskiego na specjalny pokaz pt. „Gwiazdy na misjach”.

Wstęp wolny!

"Zapraszamy na prezentację i opowieść o tym, co nocą można zobaczyć z afrykańskiego buszu, peruwiańskich Andów czy kazachskich stepów. Będzie można ujrzeć, że czasem Słońce w południe jest na... północy, jak wschodzą i zachodzą gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie, także takie, których z Polski zobaczyć nie można. Przystankami gwiezdnej wędrówki będą stacje misyjne, gdzie posługują misjonarze archidiecezji katowickiej. Być może, w ten sposób, życie misjonarzy i ich posługa, stanie się nam jeszcze bliższa" - napisali organizatorzy.

Seansowi będzie towarzyszyć kiermasz misyjny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama