107,6 FM

Wygrani rozdają karty

O godz. 20 odbędzie się posiedzenie komitetu politycznego PiS - dowiedziała się PAP od polityków tej partii. Przed godz. 16 zakończyło się spotkanie w warszawskiej siedzibie partii ścisłego kierownictwa PiS, które dotyczyło wyników wyborów i scenariuszy powyborczych.

"To wewnętrzne spotkanie, konieczne po wyborach" - mówił PAP polityk PiS z władz partii. W spotkaniu udział wzięli: prezes Jarosław Kaczyński, wiceprezesi partii Beata Szydło, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz szef sztabu PiS Stanisław Karczewski.

Po spotkaniu politycy z kierownictwa PiS nie udzielali wypowiedzi. Według informacji PAP, jeszcze we wtorek na godz. 20 zwołano posiedzenie szerszego grona polityków PiS - komitetu politycznego.

We wtorek po godz. 15 Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że w niedzielnych wyborach PiS zdobył 235 mandatów spośród 460.

Politycy PiS w rozmowach z dziennikarzami w niedzielę, a także w poniedziałek podkreślali, że decyzje o składzie rządu będą zapadać po ogłoszeniu rezultatów głosowania w wyborach parlamentarnych. W partii - jak wynika z rozmów PAP z politykami PiS - trwa dyskusja nad składem przyszłego rządu, m.in. na temat tego, kto mógłby być szefem MSZ, ministrem sprawiedliwości, a także szefem mającego powstać ministerstwa gospodarki i rozwoju.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama