Niemcy: Ataki na azylantów i ośrodki

dodane 01.11.2015 18:24

PAP |

W Niemczech trwa seria ataków na imigrantów oraz ośrodki dla uchodźców. W Magdeburgu grupa napastników uzbrojonych w kije baseballowe pobiła trzech azylantów z Syrii. W Sehnde pod Hanowerem zamachowcy podłożyli ogień w schronisku. W Saksonii wybuchła bomba.

Niemcy: Ataki na azylantów i ośrodki   SEBASTIAN KAHNERT /PAP/EPA Imigranci przekraczający austriacko-niemiecką granicę w Neuhaus am Inn

Licząca od 20 do 30 osób grupa mężczyzn, z których część była uzbrojona w kije baseballowe, zaatakowała w niedzielę rano w Magdeburgu trzech Syryjczyków. Zajście zauważyło dwóch policjantów po cywilnemu, którzy pospieszyli ofiarom ataku z pomocą. Funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego, ponieważ napastnicy stawiali opór. Jeden z domniemanych napastników został zatrzymany. Dwaj obywatele Syrii w wieku 26 i 35 lat odnieśli obrażenia twarzy i stłuczenia. Zostali przewiezieni do szpitala, gdzie otrzymali pomoc ambulatoryjną.

W Sehde pod Hanowerem w nocy z soboty na niedzielę doszło do podpalenia domu zamieszkałego przez imigrantów. Pożar wybuchł na klatce schodowej budynku. Nikt nie odniósł obrażeń. Policja aresztowała 43-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie podpalenia. Podczas rewizji zabezpieczono materiał dowodowy - podała agencja dpa.

We Freital pod Dreznem pod oknami mieszkania na parterze, gdzie są zakwaterowani uchodźcy, wybuchła bomba. 26-letnia kobieta została zraniona odłamkami szkła. Policja uznała, że ataku dokonali prawicowi ekstremiści. We Freital doszło w lecie do gwałtownych protestów przeciwko utworzeniu ośrodka dla uchodźców. Przed budynkiem przeznaczonym na schronisko doszło do bitwy między policjantami a przeciwnikami uchodźców. Kanclerz Angela Merkel została podczas wizyty w tym miejscu wygwizdana i wyzwana od "zdrajców narodu".

Federalny Urząd Kryminalny (BKA) ocenił na początku tygodnia, że liczba ataków na schroniska "dramatycznie wzrosła". Do końca października policja zanotowała 600 takich incydentów - trzykrotnie więcej niż w pierwszym półroczu zeszłego roku. Większości z nich (543) dokonano z pobudek nacjonalistycznych. Zamachowcy dokonali 49 podpaleń i 95 przestępstw z użyciem przemocy. Kilka osób odniosło obrażenia.

Zdaniem szefa BKA Holgera Muencha nie można wykluczyć w przyszłości ofiar śmiertelnych. "Być może będziemy świadkami jeszcze bardziej dramatycznych zdarzeń" - powiedział "Focusowi".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIEMCY, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, UCHODŹCY

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 OBSERWATOR 02.11.2015 15:13
Niezalogowany użytkownik Jak zwykle w innych mediach nie mozna znalezc ani wzmianki na temat podobnych incydentow, w zamian za to Niemiecka prasa rozpisuje sie na temat zagrozenia ze strony Polski po wyborach skrajnie prawicowej partji jaka jest PIS. Swiat staje na glowie. Bog jest bardzo cierpliwy ale jak dlugo bedzie patrzyl na to wszystko?
Plusów: 1 Kael 02.11.2015 04:21
To NA uchodzcow napadaja.
Plusów: 2 Kael 02.11.2015 04:21
Widze, ze Stanislaw_Milosz tekstu nie zrozumial.
Mówi się o milionie, ostatnio, do "końca" roku, ale już Turczyn straszy (straszy?), że drugi za progiem. Ale co się dziwić, skoro było Herzlich Willkommen. Sami sobie zgotowali taki los: multikulti, poprawność, pazerność (tania siła robocza). By tak z grubsza.

wszystkie komentarze >

Reklama