107,6 FM

Są kandydaci PiS na marszałków Sejmu i Senatu

Dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński jest kandydatem na marszałka Sejmu VIII kadencji - poinformowała we wtorek rzeczniczka PiS Elżbieta Witek.

Poinformowała też, że Kuchciński zostanie przedstawiony jako kandydat na marszałka Sejmu. "To jest już przesądzone" - dodała.

"Marek Kuchciński jest doświadczonym parlamentarzystą, był wicemarszałkiem Sejmu, zna procedury, w związku z tym jest to naprawdę bardzo dobra kandydatura - mówiła Witek. - Przy tym jest bardzo kulturalny, myślę że koncyliacyjny, będzie prowadzić obrady w taki sposób, że wszyscy posłowie z różnych klubów będą mieli świadomość, że na tym miejscu siedzi odpowiednia osoba" - dodała.

Witek poinformowała też, że kandydatem na marszałka Senatu jest dotychczasowy wicemarszałek izby Stanisław Karczewski. Rzeczniczka PiS chwaliła Karczewskiego, przypominając, że był szefem sztabu PiS w zakończonej zwycięstwem w wyborach kampanii parlamentarnej.

Szefem klubu został Ryszard Terlecki.

Wicemarszałkami Sejmu mają zostać: Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, a Senatu - Grzegorz Czelej, Maria Koc i Adam Bielan.

Witek, pytana przez dziennikarzy o podział prezydiów sejmowych komisji pomiędzy partię rządzącą a opozycyjne, mówiła, że "zawsze są parytety, czyli część komisji oddaje się ugrupowaniom opozycyjnym w Sejmie i tak będzie również w tym przypadku; nie wszystkie komisje będą miały przewodniczącego z PiS". Dodała, że kwestie dotyczące obsady prezydiów komisji sejmowych będą przedmiotem rozmów m.in. podczas posiedzeń klubu.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama