Prezes Ordo Iuris wiceszefem MSZ

dodane 01.12.2015 08:31

PAP |

Aleksander Stępkowski będzie odpowiadał w Ministerstwie Spraw Zagranicznych za sprawy prawne, traktatowe oraz prawa człowieka. Premier Beata Szydło podpisała jego nominację na podsekretarza stanu - poinformował w poniedziałek wieczorem resort.

Prezes Ordo Iuris wiceszefem MSZ   Agata Ślusarczyk /Foto Gość Prof. Aleksander Stępkowski

To czwarty wiceminister powołany przez szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego.

Aleksander Stępkowski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się prawem porównawczym prywatnym i publicznym oraz myślą polityczną i prawną (m.in. polską tradycją republikańską), zwłaszcza zaś determinującym wpływem, jaki filozofia wywiera na kształt instytucji prawnych - podano w komunikacie.

Jako prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris angażował się w ochronę praw człowieka na forum Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Komitetu Praw Dziecka ONZ, Europejskiego Komitetu Praw Społecznych

Był stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2000 i 2001), University of Manchester (1999), University of Oxford (2002), Katholike Universiteit Leuven (2003).

Wcześniej w poniedziałek poinformowano, że podsekretarzem stanu ds. współpracy rozwojowej oraz polityki afrykańskiej i bliskowschodniej została wieloletnia dyplomatka, arabistka Joanna Wronecka. 17 listopada do resortu weszli Konrad Szymański - jako sekretarz stanu ds. europejskich - oraz Jan Dziedziczak, który jako sekretarz stanu odpowiada za sprawy polonijne, konsularne, parlamentarne oraz dyplomację publiczną i kulturalną.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, MSZ, ORDO IURIS, PAP, RZĄD, RZĄD2015