107,6 FM

Jeden z zamachowców z Paryża był w Syrii

Jeden z trzech zamachowców, którzy w listopadzie przeprowadzili atak na salę koncertową Bataclan w Paryżu, udał się pod koniec 2013 roku do Syrii - podało w środę źródło we władzach sądowniczych potwierdzając doniesienia dziennika "Le Parisien".

Źródło, na które powołuje się agencja Reutera, nie podało szczegółów. W ataku na salę Bataclan zginęło 90 osób.

"Le Parisien" informował, że grupa młodych ludzi, z którą zamachowiec podróżował do Syrii, pochodzi ze Strasburga i wróciła do Francji wiosną br. Siedem osób z tej grupy zostało później aresztowanych i trafiło do więzienia; nie było wśród nich paryskiego napastnika.

Atak przeprowadzony przez trzech zamachowców na paryską salę koncertową był jednym z serii skoordynowanych zamachów dokonanych 13 listopada we francuskiej stolicy; zginęło ogółem 130 osób. Do tych aktów terroru przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie, kontrolująca duże obszary w Syrii i Iraku.

Dwaj pozostali zamachowcy odpowiedzialni za atak na salę Bataclan zostali zidentyfikowani jako 28-letni Samy Amimour z Drancy, miejscowości położonej ok. 10 km na północny wschód od Paryża, oraz 29-letni Ismail Omar Mostefai z Chartres, 75 km na południowy zachód od stolicy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama