107,6 FM

Turniej Czterech Skoczni - kto jedzie do Obersdorfu?

Kruczek wybrał 5 skoczków, którzy pojada do Niemiec.

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula i Maciej Kot reprezentować będą Polskę w pierwszych zawodach 64. Turnieju Czterech Skoczni - poinformował w środę trener Łukasz Kruczek. Rywalizacja rozpocznie się w poniedziałek kwalifikacjami w Oberstdorfie.

Zazwyczaj to mistrzostwa Polski były dla szkoleniowca i zawodników ostatnim sprawdzianem formy przed TCS. Tym razem jednak z powodu wiosennej aury organizatorzy zmuszeni byli odwołać zaplanowane na sobotę zawody w Wiśle. Decyzja wyznaczająca skład reprezentacji, która rozpocznie w poniedziałek rywalizację w Oberstdorfie, zapadła więc w środę po treningu w Zakopanem.

"Postanowiliśmy, że wystąpią Stoch, Żyła, Murańka, Hula i Kot. Co do następnych konkursów trudno mi na razie powiedzieć, ponieważ pomiędzy kolejnymi zawodami TCS będziemy uważnie obserwować naszych zawodników skaczących w Pucharze Kontynentalnym i wtedy ewentualnie robić podmiany. Pierwszym takim kandydatem na dzień dzisiejszy jest Andrzej Stękała, ale - jak powiedziałem - będziemy każdego podglądać i na bieżąco podejmować decyzje" - podkreślił Kruczek.

W środę na Wielkiej Krokwi zabrakło Kamila Stocha. "Zauważyliśmy po prostu, że potrzebuje kilku dni odpoczynku. Myślę, że pozwoli mu to złapać świeżość i zaostrzyć głód skakania" - wyjaśnił szkoleniowiec.

Z powołania na zawody w Oberstdorfie bardzo ucieszył się Maciej Kot. "Oddałem dziś cztery dobre, równe skoki i to pewnie miało wpływ na decyzję trenera. Wiadomo, że ten turniej zawsze gdzieś tam siedzi w głowie, bo to jest jedna z ważniejszych imprez w sezonie. Każdy z nas lubi atmosferę turnieju i jego prestiż, a do tego start w nim - przynajmniej mnie - dodatkowo motywuje" - powiedział skoczek.

Zapytany, kto jego zdaniem jest faworytem turnieju stwierdził, że na pewno Peter Prewc i Severin Freund. "A patrząc na poprzednie lata, to numerem trzy może być jakaś niespodzianka czy odkrycie sezonu, ale to zawsze wielka niewiadoma i w tym tkwi cały urok tej imprezy" - dodał Kot.

Zawody w Oberstdorfie rozpoczną się w poniedziałek kwalifikacjami o 17.15. Dzień później o tej samej godzinie przeprowadzona zostanie pierwsza seria konkursowa.

30 grudnia skoczkowie przeniosą się do Garmisch-Partenkirchen (konkurs odbędzie się w Nowy Rok), 3 stycznia wystartują w Innsbrucku, a cały turniej zakończy trzy dni później rywalizacja w Bischofshofen.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama