107,6 FM

Kukiz'15 krytycznie o zmianach w mediach

Wymiana jednego prezesa na drugiego sprawi jedynie, że zamiast mediów rządowych PO-PSL będą media rządowe PiS - ocenił rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza. Dodał, że personalia nie mają znaczenia, bo uzdrowić media publiczne może tylko nowa ustawa medialna.

W ten sposób polityk klubu Kukiz'15 odniósł się do powołania Jacka Kurskiego na prezesa TVP.

Kulesza powiedział w piątek PAP, że w przypadku mediów publicznych, to "nie ludzie są źli, ale system", a bez jego zmiany media publiczne pozostaną mediami rządowymi.

"By naprawić sytuację mediów publicznych, trzeba napisać nową ustawę medialną skonsultowaną ze środowiskami dziennikarskimi, eksperckimi i opozycją" - zaznaczył poseł.

"Wymiana jednego prezesa na drugiego sprawi jedynie, że z mediów rządowych PO-PSL dojdzie do zmiany na media rządowe PiS. To będą media rządowe, a nie media publiczne" - dodał.

Kurski został w piątek powołany na prezesa TVP, prezesem Polskiego Radia została Barbara Stanisławczyk. Wyboru nowych władz publicznego radia i telewizji dokonał - zgodnie z zapisami podpisanej w czwartek przez prezydenta noweli ustawy o radiofonii i telewizji - minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Wraz z wejściem nowelizacji w życie wygasły kadencje dotychczasowych zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama