WOŚP dla pediatrii i dla seniorów

dodane 10.01.2016 10:09

PAP |

W niedzielę rano rozpoczął się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; w tym roku zbierane są pieniądze dla pediatrii i seniorów. Tegorocznego hasło to "Mierzymy wysoko!".

WOŚP dla pediatrii i dla seniorów   Dominika Koszowska /Foto Gość Co roku na polskie ulice wychodzą dziesiątki tysięcy wolontariuszy z puszkami

W zbiórce bierze udział 1,6 tys. sztabów z Polski i zagranicy. Na ulice wyjdzie 120 tys. wolontariuszy z puszkami, ale także z terminalami do kart płatniczych. WOŚP można wspierać m.in. za pośrednictwem internetu (wirtualne serce, portale charytatywne), SMS-ów oraz przelewów na konto.

 Jak co roku akcji WOŚP towarzyszą charytatywne aukcje; część z nich zaczęła się już kilka dni temu, wiele będzie trwać jeszcze po finałowej niedzieli. Obecnie jest ich blisko 19 tys., już teraz udało się dzięki nim zebrać ponad 1,5 mln zł.  Przedmioty na aukcje podarowali wszyscy prezydenci - zarówno Andrzej Duda, jak i jego poprzednicy: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski. Narty z autografem prezydenta Dudy, na których jako kandydat w wyborach prezydenckich zjeżdżał m.in. w Rabce Zdroju przed III Memoriałem Marii Kaczyńskiej, kosztują już ponad 10 tys. zł. Na aukcjach wystawiono wiele ciekawych przedmiotów i atrakcji oferowanych przez znane osoby, np. trening z piłkarską reprezentacją Polski, buty Roberta Lewandowskiego, rękawicę Mike'a Tysona, wyprawę motocyklową do USA, dzień otwarty w jednostce wojskowej FORMOZA, koszulki Realu Madryt (z autografem Jamesa Rodrigueza) i FC Barcelona (z autografem Cesca Fabregasa), koszulka Pawła Zagumnego z autografami reprezentacji Polski w piłce siatkowej, przelot motoparalotnią i balonem oraz wiele innych.

Akcji WOŚP towarzyszyć będą imprezy organizowane w całej Polsce. Na finałowym koncercie w Warszawie, który co roku organizowany jest przed Pałacem Kultury i Nauki, zagrają m.in. Enej, Afromental, Ania Rusowicz i Urszula. O godz. 20 zarówno w stolicy, jak i w wielu miejscowościach zaplanowano pokazy sztucznych ogni - tzw. światełko do nieba.

Pieniądze zbierane podczas 24. Finału będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W poprzednim Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł; po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DOBROCZYNNOŚĆ, DZIECI, ORGANIZACJE POZARZĄDOWE, PAP, SENIORZY, WOŚP, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 adam 11.01.2016 12:56
Niezalogowany użytkownik To pierwsze zdanie księdza jest znaczące, bo sugeruje, że ten tekst o WOŚP jest niestety wyjątkiem od reguły. To częściowo potwierdza standardy mediów katolickich, które informują w stylu kazań - perswazyjnie.
Plusów: 6 ks.Kamil 11.01.2016 10:51
Niezalogowany użytkownik Bardzo się cieszę, że Gość Niedzielny informuje, a nie opiniuje! Brakuje u nas mediów, które przekazywałyby same fakty, zostawiając nam możliwość wyrażenia swojej własnej opinii w oparciu o fakty. Dziękuję!
Plusów: 1 Orwell 11.01.2016 10:43
I choćby z tych 23 milionów Pan Owsiak przeleje 10% na swoją fundacje " Moja kieszeń". To ile zarobi w ciągu tych 24 godzin?
Plusów: 3 Kopyrda 10.01.2016 21:08
I jak na razie zebrali 23 miliony.

wszystkie komentarze >