107,6 FM

GN 3

Jakie są faktyczne założenia oraz cele programu "500 plus", rozmowa z szefem MSZ i...

Przewrót kopernikański za 500 złotych [Piotr Legutko]

Projekt 500 plus jeszcze nie ruszył, a już zdążył się doczekać zagorzałych przeciwników. Czy ich argumenty i obawy są rzeczywiście słuszne? Z artykułu dowiesz się, jakie są faktyczne założenia oraz cele tego projektu, a także jaką demagogię stosują niektórzy jej krytycy.

Nie jesteśmy sami [rozmowa z Witoldem Waszczykowskim]

„Pozostając w sojuszu z Niemcami, pamiętając o ich potrzebach, chcielibyśmy od czasu do czasu przypomnieć, że nasze interesy nie mogą być marginalizowane i że interes niemiecki nie może być realizowany kosztem naszego”. Minister spraw zagranicznych mocno akcentuje, że należy zmienić podejście i kształtować politykę podmiotową. Trzeba realizować własne interesy, niekoniecznie uzależniając się od tego czy innego mocarstwa. W wywiadzie także o naciskach na Polskę i oszukanych Ukraińcach.

Ordynator polowego szpitala [Joanna Bątkiewicz-Brożek]

Bóg jest czuły i „gotowy przyjąć każdego, kto pragnie wykonać choć jeden krok w stronę domu”. O najnowszym wywiadzie rzece papieża Franciszka, który prostym językiem mówi o miłosierdziu Boga.

Naród pod ścianą [Marcin Jakimowicz]

Dlaczego Żydzi nadal tłumnie przychodzą pod Ścianę Płaczu w Jerozolimie? Bo, jak wierzą, Boża obecność nie opuściła tej ściany. Druga świątynia jerozolimska została zniszczona przez Rzymian w 70 r. Pozostał mur wysoki na 18 metrów. Mur jest uważany za najświętsze miejsce judaizmu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama