Nie integrujesz się? Nie dostaniesz pieniędzy

dodane 01.02.2016 12:24

PAP |

Minister pracy i spraw społecznych Niemiec Andrea Nahles opowiada się za redukowaniem świadczeń tym imigrantom, którzy nie chcą się zintegrować z niemieckim społeczeństwem. Swe stanowisko przedstawiła w poniedziałek na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Nahles przestrzegła przed sianiem paniki i populizmem w kontekście kryzysu z uchodźcami. Jej zdaniem potrzebne jest tu rzeczowe podejście i zdecydowanie. "Integracja powiedzie się tylko pod warunkiem, że każdy wniesie swój wkład - przede wszystkim sami uchodźcy. Ten, kto tutaj przybywa, szuka u nas ochrony i chce zacząć nowe życie, musi przestrzegać naszych reguł i wartości" - napisała.

"Wszyscy ludzie mieszkający w Niemczech, obojętnie jakiego pochodzenia, muszą dołożyć starań, żeby znaleźć pracę i zarobić na siebie i rodzinę. (...) W przypadku uchodźców oznacza to konkretnie, że jeśli ktoś korzysta z pomocy, musi ze swej strony zaangażować swe wszystkie umiejętności, swą pracę i - tak jak wszyscy inni - własny majątek. Ten, kto tego nie zrobi, nie będzie otrzymywał trwałego wsparcia" - podkreśliła Nahles.

"Temu, kto zasygnalizuje, że nie chce się zintegrować, świadczenia będą redukowane" - dodała. Wyraziła opinię, że pomoc należy powiązać z uczęszczaniem na kursy językowe oraz z przestrzeganiem zasad współżycia społecznego.

Nahles zaznaczyła, że oczekiwania wobec tych, którzy chcą w Niemczech rozpocząć nowe życie, dotyczą także przybyszów z innych krajów Unii Europejskiej. Podkreśliła, że ogromna większość przybyszów z innych krajów UE "stoi na własnych nogach" i nie jest od początku zdana na pomoc społeczną. Zastrzegła jednak, że niemieckie gminy "nie mogą w sposób nieograniczony troszczyć się o tych cudzoziemców z UE, którzy nie mają środków do życia".

"Praca jest najważniejszym krokiem ku integracji w społeczeństwie, ale w żadnym razie nie jedynym. Potrzeba wielu kroków, żeby uchodźcy stali się kolegami i sąsiadami. Obok integracji na rynku pracy potrzebna jest integracja w świetlicach, szkołach, w sąsiedztwie" - podkreśliła Nahles i wyraziła przekonanie, że w Niemczech potrzebna jest ustawa integracyjna, która usunie przeszkody biurokratyczne i zapewni niezbędne środki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IMIGRACJA, NIEMCY, SPOŁECZEŃSTWO, UCHODŹCY, ŚWIADCZENIA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 yeti 02.02.2016 06:36
Niezalogowany użytkownik Fanatyk islamski rozumie integrację przez zaprowadzenie szariatu tam gdzie zamieszka.Oj naiwni,naiwni ci utopieni w utopii multikulti.
Plusów: 0 Amerykanin 01.02.2016 20:40
Niezalogowany użytkownik Uchodźcy nie muszą się integrować ze społeczeństwami państw europejskich. W końcu sami Europejczycy jak przybywali do Ameryki, to nie dostosowali się do reguł panujących wśród Indian, tylko dokonali podboju i narzucili swoje zwyczaje, kulturę, język.

wszystkie komentarze >