107,6 FM

Chcesz być w jednej drużynie z biskupem?

Biskup Roman Pindel, biskup Piotr Greger, prof. Bogdan Chazan, mistrz olimpijski Marian Kasprzyk i wiele innych osób - wszyscy postanowili zostać członkami jednego klubu - Klubu Tysiąca. Możesz dołączyć i Ty!

Już niecałe pół roku pozostało do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wielu młodych już dziś szykuje się do drogi spotykając się w parafiach i dekanatach. Ale są wśród nich i tacy, którzy obawiają się, że nie pojadą, bo nie mają pieniędzy: na wyżywienie, na ubezpieczenie, na bilet, na zakwaterowanie, na pakiet pielgrzyma, na transport.

Żeby im pomóc wolontariusze Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w Bielsku-Białej i diecezjalna Fundacja "Bliżej Młodych", wpadli na pomysł Klubu Tysiąca!

Każdy może zostać jego członkiem i pomóc młodzieży. W klubie są już m.in. bielsko-żywieccy księża biskupi: Roman Pindel, Piotr Greger, wikariusz generalny diecezji ks. Marek Studenski, kanclerz kurii ks. Adam Bieniek, prof. Bogdan Chazan i Marian Kasprzyk - trzykrotny mistrz olimpijski w boksie.

Młodzi właśnie nakręcili filmik promujący Klub Tysiąca:

Klub 1000
Fundacja Bliżej Młodych

Co trzeba zrobić, żeby zostać członkiem klubu? Wpłacić kwotę w wysokości 100 zł jednorazowo lub co miesiąc w minimalnej kwocie 5 zł. Można to zrobić przekazując wybraną sumę pieniędzy upoważnionemu wolontariuszowi klubu lub wpłacając ją na konto fundacji "Bliżej Młodych". Wszystkie pieniądze zebrane przez wolontariuszy ostatecznie zostaną wpłacone przez koordynatora klubu na konto fundacji.

- Chcemy zintegrować Polaków w przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Efektem tego jest wzrost kapitału ludzkiego i społecznego, a ludzie stają się dla siebie bardziej życzliwi! - podkreśla Bożena Hajduk, rzecznik prasowy Diecezjalnego Centrum ŚDM w Bielsku-Białej.

Bp Roman Pindel już należy do Klubu Tysiąca   Bp Roman Pindel już należy do Klubu Tysiąca
Diecezjalne Centrum ŚDM
Za każdego z członków klubu trwa modlitwa w podzięce za dokonywane wpłaty i aktywne włączanie się w przygotowania Światowych Dni Młodzieży. Ponadto w każdym miesiącu jeden kapłan diecezji bielsko-żywieckiej sprawuje Eucharystię w intencji Klubu Tysiąca.

Informacje o terminie Mszy Świętej oraz miejscu jej sprawowania można znaleźć na stronie internetowej fundacji: www.blizejmlodych.pl, a także na fanpage’u Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w Bielsku-Białej.

Jak zostać członkiem Klubu Tysiąca ŚDM? Zgłoszenie można wysłać poprzez formularz znajdujący się na stronie: www.blizejmlodych.pl w zakładce Klub Tysiąca ŚDM lub mailowo na adres: kontakt@blizejmlodych.pl.

Wszelkie szczegóły pod numerami telefonów: 33 815 89 21 lub +48 532 001 011.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama