107,6 FM

Nadciąga huraganowy wiatr

W niektórych regionach Polski w porywach może wiać nawet 160 km/h.

Meteorolodzy zapowiadają bardzo silny wiatr nad Polską od wtorkowego popołudnia do środy. Szczególnie niebezpiecznie będzie w nocy z wtorku na środę w górach, na terenach podgórskich i nad morzem. W niektórych regionach porywy mogą osiągać huraganową prędkość 160 km/h - ostrzega Stowarzyszenie Skywarn Polska - Polscy Łowcy Burz. Taką prędkość osiągnie wiatr halny w Tatrach. Niewiele lepiej będzie na całym Podhalu, gdzie wiać będzie w porywach do 100 km/h.

Niebezpieczna wichura nawiedzi Beskidy i Podbeskidzie oraz pogórze Sudeckie. W pierwszym rejonie porywy wiatru osiągną 120 km/h, w drugim 100 km/h.

Silny wiatr najbliższej nocy może nawiedzić cała Polskę, szczególnie mocno poza górami będzie wiało również nad morzem. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm.

Huraganowy wiatr będzie spowodowany zderzeniem się głębokiego niżu znad Europy Zachodniej z wałem wyżowym znad wschodniej części kontynentu.

W takiej sytuacji pogodowej należy ograniczyć wyjścia z domu do niezbędnego minimum oraz zabezpieczyć wszelkie przedmioty, które mogą zostać porwane lub strącone przez wiatr, np. luźne blachy, doniczki znajdujące się na balkonach i tym podobne.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama