107,6 FM

W sprawie onkologii w Gliwicach

Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa napisał do premier Beaty Szydło.

To kolejny list w sprawie utworzenia niezależnego Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach, tym razem zapraszający panią premier do rozmów. Wcześniej marszałek zwrócił się do wszystkich śląskich parlamentarzystów. Spotkanie z ich udziałem ma się odbyć 2 marca w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.

U podstaw inicjatywy stworzenia Śląskiego Instytutu Onkologii leży, zdaniem marszałka, niesprawiedliwy podział środków finansowych wypracowywanych w gliwickim oddziale.

Propozycja marszałka to kolejny krok wpisujący się w trwającą w regionie kampanię na rzecz utworzenia w pełni niezależnego instytutu. 11 stycznia odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia na rzecz utworzenia Ślaskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach. A tylko w trakcie ostatnich kilku dni w sprawie uniezależnienia od centrali w Warszawie zebrano kilkanaście tysięcy podpisów mieszkańców regionu, popierających tę ideę.

„Nie możemy tolerować sytuacji, w której gliwicki oddział Centrum Onkologii jest ofiarą własnej gospodarności i zmuszony jest przekazywać wypracowane nadwyżki finansowe do ośrodków w Warszawie czy Krakowie, gdyż cierpią na tym pacjenci. Powinniśmy w tej sprawie się zjednoczyć i wspólnym głosem mówić o tym w Warszawie, bo to leży w naszym interesie i naszym celem powinno być stworzenie Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach” - przekonuje marszałek Saługa.

Centrum Onkologii zostało utworzone rozporządzeniem Rady Ministrów w 1951 roku. Instytut ma siedzibę w Warszawie oraz dwa oddziały zamiejscowe - w Gliwicach i w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama