107,6 FM

Zostało 100 dni do piłkarskich Mistrzostw Europy

Od środy pozostaje sto dni do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Europy we Francji. Reprezentanci Polski mają zaplanowane w tym czasie cztery mecze towarzyskie i dwa zgrupowania. Do swoje bazy turniejowej w La Baule nad Atlantykiem wylecą 7 czerwca.

Dokładnie sto dni przed Euro 2016 UEFA organizuje w Paryżu specjalne warsztaty związane z turniejem. W stolicy Francji będą obecni m.in. selekcjoner Adam Nawałka i dyrektor reprezentacji Tomasz Iwan. Swoje szkolenia będą mieć także lekarze, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, rzecznicy prasowi, itd. Poruszone zostaną kwestie organizacji meczów, logistyki, transportu, zakwaterowania, bezpieczeństwa, spraw dyscyplinarnych, a także marketingu, komunikacji i mediów.

Koniec marca to oficjalne terminy na mecze międzypaństwowe. Biało-czerwoni zagrają 23 marca z Serbią w Poznaniu i trzy dni później z Finlandią we Wrocławiu.

W kwietniu i do połowy maja piłkarze będą skupiać się na finiszu rozgrywek ligowych oraz pucharowych, choć są przypadki, że mecze klubowe zaplanowano też na ostatnią dekadę maja, np. finał Pucharu Hiszpanii (z udziałem Sevilli Grzegorza Krychowiaka) odbędzie się 22 maja, a sześć dni później - finał Ligi Mistrzów, w którym może wystąpić np. Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego.

W drugiej połowie maja kadra Nawałki ma zaplanowane dwa obozy - najpierw regeneracyjny w Juracie na Helu, a następnie przygotowawczy w Arłamowie w Bieszczadach, a na początku czerwca zagra dwa ostatnie mecze towarzyskie - z Holandią w Gdańsku i z Litwą w Krakowie.

Dzień po tym drugim spotkaniu, 7 czerwca, biało-czerwoni odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule. Prawdopodobnie dzień później odbędą pierwszy trening.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis.

Podopieczni Nawałki swój pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w podparyskim Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

Kalendarz piłkarzy i sztabu reprezentacji Polski na 100 dni przed Euro 2016:

2-3 marca - warsztaty UEFA w Paryżu (z udziałem m.in. selekcjonera Adama Nawałki i dyrektora reprezentacji Tomasza Iwana) 23 marca - mecz towarzyski z Serbią w Poznaniu 26 marca - mecz towarzyski z Finlandią we Wrocławiu 2 maja - finał Pucharu Polski w Warszawie 14-15 maja - zakończenie rozgrywek ekstraklasy w Polsce 17-21 maja - obóz regeneracyjny reprezentacji w Juracie 18 maja - finał Ligi Europejskiej w Bazylei (możliwe, że z udziałem drużyny mającej w składzie reprezentanta Polski) 21 maja - finał Pucharu Niemiec (możliwe, że z udziałem Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego oraz Borussii Dortmund Łukasza Piszczka - oba zespoły są w półfinałach) 22 maja - finał Pucharu Hiszpanii (z udziałem Sevilli Grzegorza Krychowiaka) 23-31 maja - obóz przygotowawczy reprezentacji w Arłamowie 28 maja - finał Ligi Mistrzów w Mediolanie (możliwe, że z udziałem drużyny mającej w składzie reprezentanta Polski) 30 maja - ogłoszenie składu reprezentacji Polski na Euro 2016 1 czerwca - mecz towarzyski z Holandią w Gdańsku 6 czerwca - mecz towarzyski z Litwą w Krakowie 7 czerwca - wylot do Francji i zakwaterowanie w bazie w La Baule 8 czerwca - pierwszy trening reprezentacji w La Baule; otwarty dla kibiców. 10 czerwca - inauguracja Euro 2016 (mecz Francja - Rumunia w podparyskim Saint-Denis) 12 czerwca - mecz Euro 2016 z Irlandią Północną w Nicei 16 czerwca - mecz Euro 2016 z Niemcami w Saint-Denis 21 czerwca - mecz Euro 2016 z Ukrainą w Marsylii 10 lipca - finał Euro 2016 w podparyskim Saint-Denis

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama