107,6 FM

Pan pozwala doświadczyć cudów

Z rzeczy, które czynił Jezus nie doświadczyłem jeszcze tylko chodzenia po wodzie, przechodzenia przez ścianę i zamiany wody w wino - mówi Witek Wilk.

W kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbył się kolejny Wieczór chwały czyli charyzmatyczne czuwanie z modlitwą o uzdrowienie.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. prał. Andrzej Pluta.

Następnie swoje świadectwo i konferencję wygłosił Witek Wilk, muzyk kochający Boga i jazz, mąż i ojciec czwórki dzieci, ewangelizator, który od 23 lat prowadzi i współprowadzi różnego rodzaju rekolekcje tematyczne i ewangelizacyjne.

Wraz z żoną, założył już piętnaście charyzmatycznych wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych.

- Wychowałem się w rodzinie katolickiej, takiej tradycyjnej - chodziliśmy do kościoła, tak. jak babcia nauczyła: na majowe, Różaniec. Ale bez większego przemyślenia - opowiadał Wilk. Mówił, że w szkole miał kolegę z rodziny świadków jehowy, który co chwila go podpytywał, czy wie to, czy zna taki fragment z Pisma Świętego. - Nie wiedziałem, więc zacząłem czytać Biblię. I w końcu to ja go zacząłem pytać, a on już nie jest świadkiem jehowy - mówił Wilk.

Apelował, by czytać Słowo Boże i być świadomym swojej wiary. - My, Polacy, tacy już jesteśmy. Np. jeśli chodzi o wyznanie wiary na Mszy św., w chórze bardzo ładnie wychodzi, ale jak ktoś ma powiedzieć Credo sam, to od razu się myli. No, dam stówę, nawet dwie, temu, kto bez pomyłki powie Credo. Są chętni? - mówił do zebranych Wilk.

Wielokrotnie cytował też Pismo Święte. - Mój ulubiony fragment to Mk 16,15-18. „Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie”. Kiedy pierwszy raz przeczytałem ten fragment powiedziałem Bogu, że chcę tego doświadczyć. I tak się dzieje. Słowo trzeba brać jeden do jednego. Jeśli wierzysz, to to wszystko będzie się działo. Pan pozwala mi tego wszystkiego doświadczyć, nawet jeszcze więcej i widzę, że wszyscy, którzy za Nim pójdą, też tego doświadczają. Amen! - przekonywał Wilk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama