107,6 FM

Krucjata, której nie ma

Od kilku dni krąży SMS z zachętą do modlitwy, biskup jednak nie ma z tym nic wspólnego.

Wbrew treści SMS przekazywanego sobie w całym kraju, bp Ignacy Dec nie apeluje o modlitwę w intencji nawrócenia członków satanistycznego zespołu koncertującego w Świdnicy.

- Z prostej przyczyny - wyjaśnia ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik świdnickiej kurii. - W Świdnicy ani dzisiaj, ani w najbliższym czasie nie koncertuje żaden satanistyczny zespół - dementuje informację o rzekomym wezwaniu do modlitewnej krucjaty.

Prawdopodobnie "modlitewny łańcuszek" został sprowokowany nierzetelnością kogoś, kto go zapoczątkował. Nie sprawdził bowiem informacji u źródła.

- Warto w podobnych sytuacjach zajrzeć na stronę internetową diecezji, tam zawsze umieszczone są aktualne informacje, m.in. o biskupich odezwach i apelach - dodaje ks. Marcinkiewicz.

Natomiast skojarzenie biskupa świdnickiego z tematem satanistycznego koncertu jest związane z wydarzeniami sprzed roku, gdy faktycznie w mieście wystąpił zespół Vader. Wtedy też rzeczywiście biskup apelował o roztropność włodarzy miasta, a w dniu koncertu modlił się z wiernymi o uchronienie mieszkańców i uczestników koncertu przed konsekwencjami duchowymi propagowania satanistycznych treści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama