Premier uczestniczyła we Mszy odpustowej

dodane 01.05.2016 15:20

PAP |

O pokój, ducha współpracy między Polakami, a także w intencji rodzin i bezrobotnych modlili się wierni podczas niedzielnej Mszy św. w Archidiecezjalnym Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej. We Mszy brała udział premier Beata Szydło.

Premier uczestniczyła we Mszy odpustowej   PAP/Andrzej Grygiel

1 maja Kościół katolicki czci św. Józefa - patrona ludzi pracujących.

Witając zgromadzonych, proboszcz rudzkiej parafii ks. Adam Brzyszkowski przypomniał, że w archidiecezji katowickiej święto św. Józefa jest od kilku lat dniem modlitw za bezrobotnych. Msza sprawowana była także w intencji ojczyzny.

Jak mówił ksiądz proboszcz, wierni chcieli podczas Mszy pomodlić się "o tak potrzebny pokój, o ducha współpracy między Polakami, zaprzestanie wszystkich sporów". "Szczególnie pragnę polecić tych, którzy stoją z woli narodu na czele naszej ojczyzny i wszystkich rodaków, a więc panią premier, prezydenta i wszystkich ich współpracowników" - dodał.

Homilię wygłosił ks. dr Rafał Śpiewak, który jest duszpasterzem akademickim w Rybniku. Mówił o św. Józefie - opiekunie Maryi i Jezusa, który powinien być wzorem dla wszystkich rodziców. Ci zaś powinni wychowywać dzieci w miłości i posłuszeństwie Bogu, jak np. ojciec Karola Wojtyły.

Ksiądz przekonywał, że rodzicielstwo - ojcostwo i macierzyństwo - jest "nie tylko na dobre czasy". "Rodzina jest na wszystkie czasy. Czy św. Józef miał łatwo? Czy ojciec Karola Wojtyły żył w łatwych czasach? A kiedy były dobre czasy? Rozwiązaniem na wszystkie czasy jest silna Bogiem rodzina, która dopiero zmienia świat i czas, a nie na odwrót" - podkreślił.

Ksiądz przekonywał też, że zmiana świata na lepsze "nie zależy od żadnych systemów gospodarczych, politycznych czy jakichkolwiek". "Ona zależy tylko od tego, czy się chce być i jest współpracownikiem Boga" - powiedział.

"Św. Józefie, nasz drogi patronie, pomóż nam odkryć i zabezpieczyć najcenniejszy nasz życiowy skarb - nasze rodziny. Niech czasy sobie będą, jakie chcą, ale dom rodzinny niech będzie naszym najpiękniejszym, najbezpieczniejszym schronieniem" - zakończył ks. Śpiewak.

Podczas Mszy w Rudzie Śląskiej premier Szydło towarzyszył m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który jest jednym z wiernych parafii św. Józefa. W uroczystościach odpustowych brali też udział przedstawiciele lokalnego samorządu. Po wyjściu z kościoła premier rozmawiała z mieszkańcami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, KOŚCIÓŁ, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Awa 02.05.2016 16:38
Do tej pory zmorą straszącą z ambon w polskich kościołach bywali politykujący księża. Od niedawna można zaobserwować tendencję odwrotną kiedy to politycy wygłaszają kazania podczas zgromadzeń religijnych. Oba pomysły są zgubne dla Kościoła.

Czy znajdzie się w tym kraju odważny Biskup, który zwróci uwagę Panu Prezydentowi i Panu Prezesowi, aby powstrzymali się od partyjnej propagandy podczas zgromadzeń liturgicznych i religijnych?pisze o.Gużyński na pewnym portalu.....Tytuł nomen omen,,Nowi kaznodzieje w natarciu
Plusów: 0 Chorzowianin 02.05.2016 15:48
Niezalogowany użytkownik czlowieku,
jesli jestes wierzacy,
to przeczytaj w ewangelii slowa Jezusa,
ze trzeba bedzie zdac sprawe
z kazdego pustego slowa.
Plusów: 0 Fryderyk 02.05.2016 07:52
Polu widzę, że łatwo przychodzi ci bluźnić.
Plusów: 0 JUICE 02.05.2016 05:21
Niezalogowany użytkownik Ciekawe czy na tacę nie zapomniała jak w USA :)

wszystkie komentarze >

Reklama