107,6 FM

Duchowe skrzydła na maturze

Już po raz piąty rusza Duchowa Adopcja Maturzystów (DAM), zorganizowana przez ojców, braci i kleryków z krakowskiego zakonu pijarów.

Jak podkreśla o. Tomasz Abramowicz SP, współorganizator akcji, pomysłodawcami modlitw w intencji maturzystów byli młodzi z pijarskiego liceum z Krakowa. - Powiedzieli do nas: "Może byście się za nas jakoś pomodlili? Uczycie nas, opowiadacie o Bogu, więc pomódlcie się za nas w czasie matur" - wspomina.

W ramach akcji w intencji maturzystów przez kolejne dni ustnych i pisemnych egzaminów od 4 do 27 maja w kaplicy seminarium zakonu pijarów przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie o godz. 15 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa do Ducha Świętego oraz modlitwy o dobre wybory w życiu i o powołania.

- Po zgłoszeniach widać, że o modlitwę proszą nie tylko sami maturzyści. Piszą do nas dziadkowie, rodzice czy rodzeństwo, które uczestniczyło w poprzednich edycjach. Myślę, że młody człowiek mający kontakt z Bogiem sam zadba o tę relację i poprosi bezpośrednio o wsparcie podczas egzaminów. Dużo jest jednak młodzieży, która ma tę relację nieco słabszą i zwraca się do nas właśnie o to pośrednictwo - powiedział o. Abramowicz.

Owoce pijarskiej modlitwy potwierdzają absolwenci, którzy w DAM wzięli udział w zeszłym roku. "Wielkie Bóg zapłać za Waszą modlitwę!!! Jestem już po wszystkich egzaminach. To było świetne doświadczenie czuć nad sobą skrzydła Waszej modlitwy!" - napisała z wdzięcznością Ewa.

"Bardzo dziękuję za każdą modlitwę w mojej/naszej (maturzystów) intencji. Świadomość, że tyle ludzi modli się za mnie, gdy piszę maturę, dawała mi dużo wewnętrznego pokoju" - można przeczytać z kolei w świadectwie Agnieszki.

Maturzysta, który podczas majowych zmagań z egzaminem dojrzałości chciałby w tym roku zostać objęty duchową opieką, może zgłosić taką chęć przez specjalny formularz znajdujący się na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl. Należy podać imię, nazwisko, miejscowość, szkołę i adres mailowy.  

Na stronie internetowej inicjatywy można również pobrać specjalny plakat, ulotki-wizytówki oraz informację o akcji przygotowaną do odczytania podczas ogłoszeń duszpasterskich. "Myślami jesteśmy z Wami podczas matury. Powodzenia i niech Duch Święty Wam towarzyszy!" - napisali na stronie DAM-u organizatorzy.

Do duchowego wsparcia młodzieży zakonnicy zachęcają także rodziców, przyjaciół i znajomych. - Naszym pragnieniem jest, aby w przyszłym roku każdy chętny mógł "zaadoptować" konkretnego maturzystę z danej szkoły podczas zdawania poszczególnych przedmiotów na egzaminie – zapowiada o. Abramowicz.

W ciągu 4 lat akcji duchową opiekę uzyskało około 10 tys. maturzystów. Do tegorocznej edycji DAM-u zgłosiło się już 900 abiturientów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama