107,6 FM

Wyciek amoniaku w Indykpolu

Do szpitala trafiły 23 osoby, ponad 500 zostało ewakuowanych. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców Olsztyna.

Dziś, w piątek 6 maja, przed 8.00 w zakładzie Indykpolu w Olsztynie doszło do wycieku amoniaku. Na miejsce natychmiast przybyły jednostki Straży Pożarnej - łącznie w akcji brało udział 12 zastępów, 38 ratowników i pluton ratownictwa chemicznego. Na szczęście, w hali bardzo szybko włączył się system zabezpieczający, instalacja została odcięta.

- Gaz ulotnił się nie do przestrzeni zewnętrznej, a do budynku hali produkcyjnej. W związku z tym nie ma żadnego zagrożenia dla mieszkańców Olsztyna. Ilość gazu, która wypłynęła przed zadziałaniem systemu bezpieczeństwa, była naprawdę niewielka - zaznacza mł. bryg. Sławomir Filipowicz z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Pierwsze dane mówiły o 6 osobach przewiezionych do szpitala, ale obecnie hospitalizowane są już 23 osoby. - Cały czas w trakcie działań ratowniczych mieliśmy zorganizowany punkt medyczny, do którego zgłaszały się nowe osoby. Przebadanych zostało 28 osób, 5 osób nie wyraziło zgody na hospitalizację, natomiast 23 osoby zostały przewiezione do szpitali w Olsztynie, Biskupcu i Ostródzie - tłumaczy mł. bryg. Filipowicz.

Pracownicy Indykpolu obecnie czekają na powrót do pracy. - Ewakuacja przebiegła bez problemu, szybko i sprawnie, dokładnie tak, jak byliśmy szkoleni. Teraz czekamy, kiedy będziemy mogli wrócić na stanowiska - mówią pracownicy.

Na czas działań ratowniczych firma wstrzymała produkcję. Przyczyny awarii nie są jeszcze znane, prawdopodobnie doszło do pęknięcia.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama