107,6 FM

Michał Szpak w finale Eurowizji

Reprezentujący Polskę Michał Szpak zakwalifikował się w czwartek do finału konkursu piosenki Eurowizji, który w sobotę odbędzie się w Sztokholmie. W eliminacjach Polak zaśpiewał balladę "Color of Your Life".

Po ogłoszeniu werdyktu w polskiej ekipie zapanował szał radości.

Na scenie sztokholmskiej hali Globen Michał Szpak zaprezentował się w czerwonym fraku. Artyście towarzyszyli pianista, wiolonczelistka oraz trzy skrzypaczki.

Polak był wcześniej wymieniany przez szwedzkich komentatorów jako jeden z faworytów czwartkowego półfinału. Szczególnie podkreślano mocną barwę głosu polskiego piosenkarza.

Do głównego koncertu oprócz Polski awansowało jeszcze dziewięć innych państw: Łotwa, Gruzja, Bułgaria, Australia, Ukraina, Serbia, Izrael, Belgia oraz Litwa.

Wcześniej z rywalizacji zdyskwalifikowano artystę z Rumunii z powodu długów rumuńskiego nadawcy publicznego wobec organizatora konkursu - Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

Pierwszy półfinał, w którym wybrano 10 piosenek, odbył się we wtorek.

W obu eliminacjach wskazano utwory, które zdobyły najwięcej punktów. Powstają one ze zsumowania głosów profesjonalnego jury oraz telewidzów. Dokładne wyniki zostaną podane dopiero po zakończeniu konkursu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama