107,6 FM

Diecezje Portugalii oddane Sercu Maryi

Portugalscy biskupi poświecili w piątek portugalskie diecezje opiece Niepokalanego Serca Maryi. W czasie uroczystości 99. rocznicy pierwszych objawień w Fatimie na terenie sanktuarium uruchomiono również zegar odliczający czas do przyszłorocznej wizyty papieża Franciszka w Portugalii.

Przewodniczący fatimskim uroczystościom patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente przypomniał, że Ojciec Święty przybędzie do Portugalii, aby uczcić 100. rocznicę maryjnych objawień w Fatimie. Franciszek miałby dotrzeć tam 12 lub 13 maja przyszłego roku.

W swojej homilii portugalski hierarcha odwołał się też do katolickiej nauki społecznej prosząc zgromadzonych o solidarność z licznymi “bezrobotnymi, biednymi, wykluczonymi ze społeczeństwa oraz ofiarami różnego rodzaju nadużyć”.

W czasie piątkowych uroczystości, w których wzięło udział ponad 200 tys. osób, została oficjalnie zakończona całoroczna peregrynacja figurki Matki Bożej Fatimskiej po kraju. Pielgrzymka ta stanowiła element programu przygotowań do obchodów stulecia objawień, które prowadzone są na terenie 21 portugalskich diecezji.

W piątkowej Mszy św. w Fatimie uczestniczyli wierni z 34 państw świata, w tym cztery grupy pielgrzymów z Polski. Najliczniejsze reprezentacje narodowe przybyły z Włoch i Hiszpanii – odpowiednio 14 i 7 grup.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama