107,6 FM

Andrea Bocelli zaśpiewał dla rodzin

Uczestniczący w koncercie usłyszeli m.in. "Ave Maria" Schuberta, "The Prayer" Fostera, "Pieta Signore" Stradella, "Agnus Dei" Bizeta czy "Messa da Requiem - Sanctus" Verdiego.

"Szczerze mówiąc za wiele nie powiem, bo jestem bardzo wzruszona. Mam ściśnięte gardło. To jest coś cudownego zobaczyć i usłyszeć na żywo artystę takiej klasy jak Andrea Bocelli" - przyznała Dorota Podstolak z Krakowa.

"To wręcz niebo. Byliśmy dzisiaj w Polsce, a jednocześnie tak blisko Bocellego. Z osoby tej biła wielka duchowość. Patrzyłam na niego jako człowieka na usługach Boga. To bardzo ważne, że zaśpiewał dla rodzin, bo rodzina jest podstawą i nasz cały Kościół katolicki jest na niej oparty" - oceniła z kolei s. Witalisa, sercanka.

Wczorajszy koncert w Krakowie to program Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny abp. Vincenzo Paglii oraz światowej sławy kompozytora i śpiewaka operowego Andrei Bocellego. "Ten wieczór pozwoli nam dzisiaj docenić wszystkie nuty miłości i odczuć siłę radości, która podtrzymuje losy świata i w życiu każdej rodziny objawia się cenną i delikatną, ale zawsze odnoszącą się do wieczności" - powiedział do zebranych abp Paglia.

Uczestniczący w koncercie usłyszeli m.in. "Ave Maria" Schuberta, "The Prayer" Fostera, "Pieta Signore" Stradella, "Agnus Dei" Bizeta czy "Messa da Requiem - Sanctus" Verdiego. Niezwykłemu głosowi tenora Andrei Bocellego towarzyszyła 64-osobowa narodowa orkiestra Czech oraz 50-osobowy chór "Psalmodia" Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod dyrekcją Marcellego Rota. W części specjalnie dobranych utworów muzyki sakralnej wystąpiła skrzypaczka Anastasiya Petryshak.

Za wczorajsze wydarzenie promujące w sposób szczególny rodzinę podziękował kard. Stanisław Dziwisz. "Rodzina jest pierwszym środowiskiem ludzkim, w którym kształtuje się człowiek. Dlatego tak ważne jest byśmy wszyscy zabiegali o to, aby rodziny były Bogiem mocne, dobre i mądre. Zdrowe rodziny to przyszłość Kościoła i świata" - powiedział metropolita krakowski. Kardynał odczytał również Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu i pobłogosławił przybyłych.

Andrea Bocelli z programem „Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów” wystąpi jeszcze w październiku w lizbońskiej katedrze św. Hieronima, a w listopadzie w budapesztańskiej katedrze św. Stefana.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama