107,6 FM

Najradośniejsza muzyka na świecie

Pastor David Daniel z Londynu prowadzi Warsztaty Gospel w Filharmonii Opolskiej.

- W Polsce macie doświadczenie opresji i niewoli. Myślę, że to was łączy z doświadczeniem Afroamerykanów w Ameryce, w których środowisku rodziła się muzyka gospel. Ta muzyka mówi o wyzwoleniu i o tym, że jesteśmy wolni. Bo Jezus Chrystus nas wyzwolił. Przyjeżdżam do Polski corocznie od kilkunastu lat i widzę, jak gospel się u was rozwija. Macie już teraz tak wiele chórów! - powiedział "Gościowi Opolskiemu" David Daniel, wybitny artysta gospel, pastor jednego ze zborów ewangelikalnych w Londynie.

W opolskiej filharmonii wraz z Gabrielą Gąsior prowadzi on dzisiaj i będzie prowadził jutro warsztaty gospel, w których uczestniczy 180 osób. Tegoroczną nowością są Gospel Kids - warsztaty dla dzieci chcących śpiewać gospel. Prowadzi je Paulina Rudawska.

D. Daniel koncertował z wieloma artystami. Brał udział w nagraniach m.in. ze Stevie Wonderem, a także płyt z muzyką uwielbienia. Jest laureatem trzech nagród Gospel Music w kategorii solista, a także nagrody BBC ufundowanej przez Stevie Wondera. W 2013 r. z powodzeniem poprowadził koncert BBC Gospel Proms w londyńskiej Royal Albert Hall. Jest także kapelanem policjantów londyńskich.

- Gospel to być może najradośniejsza muzyka, jaka jest na świecie. Mówi o nadziei i mocy, o wyzwoleniu z niewoli, o zerwaniu kajdan. Ludzie czują w niej radość i generalnie lubią ten rodzaj muzyki. Zależy mi jednak, żeby w czasie warsztatów coś zdarzyło się w ich sercach. Żeby poczuli się wezwani przez Dobrą Nowinę. Chcę, żeby uczestnicy warsztatów po prostu przyjęli Chrystusa i podążali za Nim - mówi David.

Koncert Finałowy 6. edycji Warsztatów Gospel odbędzie się jutro (niedziela 29 maja) w Filharmonii Opolskiej o godz. 18. Zostało już bardzo niewiele biletów, jutro od godz. 17 będzie można je jeszcze kupić w kasie FO.

Cała rozmowa z Davidem Danielem ukaże się w „Gościu Opolskim” 12 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama