107,6 FM

Niedzielna kanonizacja przyciąga szwedzkich konwertytów

Niedzielna kanonizacja odnowicielki zakonu brygidek przyciąga do Rzymu Szwedów, którzy podobnie jak bł. Maria Elżbieta Hesselblad przeszli drogę nawrócenia z luteranizmu na katolicyzm.

Jest wśród nich Ulf Ekman, jeden z najbardziej znanych dziś w Szwecji chrześcijan. Sławę zyskał jeszcze jako pastor luterański, a następnie jako założyciel międzynarodowej wspólnoty zielonoświątkowej Słowo Życia. Od dwóch lat jest katolikiem.

Z bł. Marią Hesselblad łączy go głęboka więź ze św. Brygidą. Jak dziś przyznaje, to właśnie zagłębianie się w życiorys tej świętej Szwedki doprowadziło go wraz z żoną do odkrycia wiary katolickiej. Stawialiśmy sobie pytania o Maryję Pannę, sakramenty, wstawiennictwo świętych, sukcesję apostolską, poczuliśmy pragnienie Ciała i Krwi Chrystusa – wspomina Ekman. Zastrzega zarazem, że jego nawrócenie nie wynika z faktu, że Kościół katolicki jest najdoskonalszy czy lepiej dostosowany do naszych czasów. My zrozumieliśmy po prostu, że jest to Kościół, z którym mamy się zjednoczyć.

Od dwóch lat Ulf Ekman poznaje stopniowo rzeczywistość Kościoła katolickiego na całym świecie i daje świadectwo o swym nawróceniu. Na razie nie myśli o posłudze duchownej diakona czy kapłana. Jest natomiast powiernikiem wielu szwedzkich pastorów, którzy tak jak on chcą zostać katolikami.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama