1,5 mln osób w Polsce musi pracować w niedziele

dodane 15.06.2016 12:45

KAI |

Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy przygotowanym przez NSZZ „Solidarność” o ograniczeniu handlu w niedziele. By propozycja mogła być rozpatrzona przez Sejm potrzeba aż 100 tys. podpisów.

Jak zauważył Roman Trzaskalik, prezes Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów „Nostra Res” idea projektu jest słuszna. Jednak karanie przedsiębiorców, którzy złamaliby zakaz, a taki zapis znajduje się w dokumencie, nie jest właściwe.

 

Inicjatywę ograniczenia handlu w niedziele poparła Konferencja Episkopatu Polski i to jednogłośnie - przypomniał abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki podkreślił, że 1,5 mln osób w Polsce musi pracować w niedziele. 

Abp Skworc wyraził przekonanie, że w trakcie prac parlamentarnych ten obywatelski projekt będzie jeszcze doskonalony.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| HANDEL W NIEDZIELĘ

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 01.07.2016 22:02
Niezalogowany użytkownik Widzi pan, panie Marcinie, po pierwsze - pieniądze to nie wszystko, po drugie - czym innym jest chcieć pracować w niedzielę, a czym innym - musieć, bo tak życzy sobie pracodawca. Z przerażeniem patrzę, jak chęć zarobienia za wszelką cenę dominuje nad życiem - rodzinnym, towarzyskim, własnym wreszcie... Co mają dzieci z rodzicó pracujących na okrągło? A małżonkowie? Czy naprawdę ponad relacjami ważniejsze są dobra materialne? I gdzie ten sukces sprzed 35 lat, kiedy wywalczono pierwsze wolne soboty? Do czego wróciliśmy? I dziwi mnie to, że to takie trudne zrozumieć, że ten drugi to też człowiek i ma prawo do wypoczynku. Nawet zwierzę nie pracuje bez przerwy, bo padnie. A my sobie nawzajem fundujemy takie życie. W imię czego??? Bo na pewno nie w imię zwykłego nawet humanizmu. o miłoci Boga i bliźniego nie wspominając.
Plusów: 1 Edgar 16.06.2016 12:00
Trzeba powiedzieć, że w niedziele pracują też księża.
Plusów: 1 MarcinB-om 16.06.2016 09:59
A mnie bawi ta troska o to byśmy nie pracowali w niedzielę.
Ja osobiście pracuję w centrum handlowym, i sobie chwalę pracę w niedziele czy święta. Nie będę robił kryptoreklamy, bo pewnie o to by mnie posądzono, ale w moim markecie pracodawca jest wbrew powszechnej opinii o pracy w marketach bardzo rzetelny i gwarantuje dobre warunki pracy jak na tego typu pracę.

Ale wracając do tematu, dzięki pracy w niedziele mogę swoje wynagrodzenie podwyższyć nawet o 30%. Dla mnie te 30% oznacza bezpieczeństwo w razie niespodziewanych wydatków.

Zabawne jest to że za dorosłych ludzi chcą decydować działacze Solidarności i Księża którzy są na utrzymaniu innych ludzi, i nigdy nie byli samodzielni.

Oczywiście nie zabraniam tego by mieli odmienne zdanie, ale siedząc na Konferencji Episkopatu i popijając wino za kilka tysięcy złotych można nie rozumieć że inni ludzie na takie wino pracują kwartał roku.

Dlaczego ktoś mi chce zabronić pracy w niedziele?. Według Księży każdy ma się ożenić, zrobić przynajmniej dwójkę dzieci, i w niedzielę po mszy na której oddam dziesięcinę z tego co zarobię mam zajmować się dziećmi.
Cóż ja swoje życie widzę inaczej, ale w końcu ktoś wie za mnie lepiej czego ja potrzebuję
Plusów: 4 cc 15.06.2016 19:18
Niezalogowany użytkownik a ja jestem przeciwny inicjatywie... bo w Niedzielę i święta muszą pracować nie tylko pracownicy marketów. Zapomniano o pracujacych w telefonicznych Call Center - to jest dopiero przekręt; wprowadza sie definicję "praca w ruchu ciagłym" i już Niedziela może być np. w Środę bo tak pracodawcy pasuje...
niech się ci co litują nad "handlem w Niedzielę" pomyśla też o innych, którzy muszą pracować choć ich praca wcale nie jest zaliczana do tych ratujących życie czy zapewniajacych bezpieczeństwo... A może oprócz kupowania w Niedziele w marketach to jeszcze dorzućmy niedzwonienie na infolinie i do telefonicznych biur obsługi - nie od dziś wiadomo, że jak nie ma popytu to i podaży nie będzie...

wszystkie komentarze >