107,6 FM

Krwawy atak w Nicei. Dziesiątki zabitych

W ludzi bawiących się podczas Święta Bastylii wjechała ciężarówka.

Według agencji Reuters, zginęło 30 osób, około 100 zostało rannych po tym, jak podczas pokazu sztucznych ogni ciężarówka wjechała w tłum bawiących się ludzi. BBC podaje, że ofiar śmiertelnych jest 60. Taką liczbę wymienia też agencja AFP.

 

 

Kierowca, któremu udało się z dużą prędkością przejechać około stu metrów wzdłuż słynnej Promenady Anglików, został zastrzelony - podaje Reuters powołując się na wypowiedź dla radia France Infos, wiceprefekta lokalnej policji Sebastiena Humberta.

Humbert twierdzi, że był to czysto kryminalny atak. Jednak kierowcy jeszcze nie udało się zidentyfikować. Mieszkańców miasta poproszono, by pozostali w domach. Nie ma sygnałów o innych atakach. Jak donosi Agencja Reutera, powołując się na lokalną gazetę Nice Matin, na miejscu ataku jest wciąż bardzo wielu rannych, a ulice splamione są krwią. Po ataku na miejscu zdarzenia zapanowała panika.

Choć amerykańskie agencje rządowe donosiły, że Państwo Islamskie wciąż grozi Francji atakami terrorystycznymi, to jednak obecnie nie ma żadnych informacji, jakoby to terroryści ISIS stali za wydarzeniami w Nicei.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: