Znów o "polskich obozach". Będzie interwencja

dodane 02.08.2016 06:54

PAP |

Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej zapowiedziała interwencję w sprawie nazwania "polskim obozem koncentracyjnym" obozu w Auschwitz w tekście zamieszczonym w poniedziałek na stronach włoskiego portalu religijnego "Il Sismografo".

Znów o "polskich obozach". Będzie interwencja   HENRYK PRZONDZIONO /FOTO GOŚĆ Blok obozu w Oświęcimiu

Polska placówka przy Watykanie - zawiadomiona przez PAP o użyciu tej nazwy w artykule na temat prywatnego, krakowskiego spotkania papieża Franciszka z kobietą urodzoną w obozie w Auschwitz - poinformowała, że zwróci się do portalu, który informuje o działalności Stolicy Apostolskiej i Kościoła na świecie, o sprostowanie.

Portal "Il Sismografo" jest śledzony przez watykanistów jako cenne źródło informacji.

Jego dyrektor Luis Badilla napisał, że w czasie wizyty w Krakowie papież przyjął na audiencji Kanadyjkę węgierskiego pochodzenia Angelę Orosz-Richt, jedyną kobietę, która urodziła się w obozie w Auschwitz i przeżyła jako niemowlę, ukrywana w baraku przez matkę.

W tekście znajduje się sformułowanie: "zbrodnie popełnione w polskim obozie koncentracyjnym". Jednocześnie autor publikacji pisze o "nazistowskiej zagładzie".

We wtorek ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej podejmie interwencję w tej sprawie. Zawiadomiona została też Ambasada Polska we Włoszech. (PAP)

sw/ mars/

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, PAP, WATYKAN, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Anna Panna 03.08.2016 00:05
Niezalogowany użytkownik Jeśli portal katolicki relacjonujący pielgrzymkę papieża do Polski używa takiego sformułowania, jest to nie tylko skandal - ale wyraźna zła wola.
Plusów: 1 Cudzoziemka 02.08.2016 10:05
Niezalogowany użytkownik

No nieee... Nawet portal religijny nie potrafi w sprostac rzetelnemu opisowi historycznych faktow. Zenada. Jak dlugo jeszcze trzeba bedzie odklamywac tego rodzaju sformulowania i domagac sie sprostowan?

wszystkie komentarze >