107,6 FM

Irakijczycy w końcu odlecą

- Nasi pielgrzymi są już po dobrym i sytym śniadaniu - podkreśla Krzysztof Marcinkiewicz, rzecznik wojewody małopolskiego. Chodzi o grupę pielgrzymów ŚDM z Iraku, której linia lotnicza zmieniła dzień odlotu.

- Dostaliśmy informację z lotniska z prośbą o pomoc pielgrzymom z Iraku, którzy mieli lecieć do Turcji. Szybko wspólne z wojskiem i strażą zorganizowaliśmy transport i nocleg w Centrum Jana Pawła II - mówi Krzysztof Marcinkiewicz, rzecznik wojewody małopolskiego. Dodaje, że służby wojewody są też cały czas w kontakcie z pracownikami lotniska.

- Nie mamy na razie żadnych informacji, że loty miałyby się dzisiaj nie odbyć - mówi Monika Pabisek z Kraków Airport. Na dzisiaj zaplanowane są dwa loty do Dalamanu w Turcji. Połączenie będzie obsługiwać linia lotnicza Black Sea Airlines. Pierwszy ma odbyć się o 15.40, drugi - o 16.00. - Wystarczy, że pielgrzymi przybędą do nas dwie godziny przed odlotem, przeprowadzimy normalne czynności związane z odprawą i kontrolą bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że dzisiaj będzie wszystko dobrze - mówi M. Pabisek.

Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, zapowiada, że w razie kłopotów pielgrzymów z Iraku straż, oczywiście, otoczy dalszą opieką.

Czytaj także: Z pomocą pielgrzymom z Iraku

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama