107,6 FM

Zatrzymano szefa gangu

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Warszawy i Łodzi zatrzymali w Kwilczu (Wielkopolskie) 47-letniego Mariusza Ch. podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się legalizacją kradzionych w Niemczech zestawów ciągników siodłowych.

Policjanci CBŚ ustalili, że poszukiwany od kilkunastu miesięcy listem gończym mężczyzna kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się legalizacją kradzionych na terenie Niemiec ciągników siodłowych z naczepami. Skradzione zestawy pojazdów przemycano do Polski, gdzie przebijano numery VIN pojazdów. Następnie te same pojazdy trafiały do Niemiec, a stamtąd do Afryki i z powrotem do Polski, a także za wschodnią granicę.

Według prowadzących śledztwo, w ciągu niespełna roku przestępczej działalności grupa brała udział w kradzieży i legalizacji ok. 50-60 ciągników siodłowych wraz z naczepami. Policjanci odzyskali mienie wartości ponad 5 mln zł.

Zatrzymany mężczyzna ukrywał się w Kwilczu (powiat międzychodzki) posługując się fałszywymi dokumentami. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

CBŚP poinformowało, że dotychczas zatrzymano łącznie 11 osób, którym przedstawiono 22 zarzuty, w tym cztery zarzuty o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i jeden zarzut kierowania nią. Dwie osoby tymczasowo aresztowano. Sprawę nadzoruje Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi. Prokuratura zapowiada kolejne zatrzymania.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama