107,6 FM

Ewakuacja na lotnisku we Frankfurcie

Część terminala na lotnisku we Frankfurcie nad Menem ewakuowano w środę, gdy jedna osoba przedostała się do strefy chronionej przed zakończeniem kontroli bezpieczeństwa - podały władze portu lotniczego. W związku z incydentem spodziewane są opóźnienia.

Pasażerowie, którzy przeszli już kontrolę, będą musieli zrobić to ponownie - poinformowała policja. Nie wiadomo, jak wielu pasażerów dotyczy to zalecenie.

Z pierwszych informacji wynika, że alarm podniesiono, gdy jedna osoba przedostała się do strefy chronionej w terminalu 1 lotniska bez ukończenia zwykłych procedur bezpieczeństwa.

Jak podały władze portu lotniczego, sprawcy incydentu jeszcze nie znaleziono. Według dpa chodzi najprawdopodobniej chodzi o mężczyznę, pasażera.

Nie wiadomo, czy osoba ta opuściła strefę kontroli celowo, czy też błędnie założyła, że kontrola została zakończona; niejasne jest też, czy miała przy sobie zakazane przedmioty - podała policja.

Agencja dpa relacjonuje, powołując się na świadków, że na lotnisku, mimo zarządzonej ewakuacji, panuje spokój i nie widać paniki.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama