107,6 FM

Kongres szczęśliwych małżeństw

O liturgii i czułości będzie w Świdnicy rozmawiać 170 par małżeńskich z całej Polski - inspiracją do rozwinięcia tematu będzie dziewięć wykładów.

Hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw to "Liturgia i czułość" – W pierwszej chwili konsternacja czy nawet podejrzenie o prowokację, ale po głębszym namyśle może się okazać, że liturgia i czułość to przestrzenie, które ze sobą komunikują, przenikają się i uzupełniają – zapewnia Jarosław Radecki z kongresowego sekretariatu. – Jeśli na wszystko to spojrzymy z perspektywy miłości małżeńskiej, efekty mogą być jeszcze ciekawsze.

I faktycznie zapowiadają to pierwsze znane już tytuły konferencji, które będą wygłoszone podczas kongresu. Ojciec Kazimierz Lubowicki OMI będzie rozwijał temat: „Czułość w obrzędach sakramentu małżeństwa w Kościele łacińskim”, ks. Piotr Kieniewicz MIC chce mówić o „czułości w modlitwie i modlitwie czułości”, a o. Jordan Piotr Śliwiński OFMCap. o spowiedzi jako święcie małżeńskiego pojednania.

– Spodziewamy się, że pozostali prelegenci pójdą w jeszcze inne powiązania – dodaje Jarosław Radecki i wymienia specjalistów, którzy zapowiedzieli udział w kongresie: Jacek Pulikowski, o. Grzegorz Kramer SJ, o. Augustyn Pelanowski OSPPE, s. Adelajda Sielepin CHR, prof. Maria Ryś i ks. Dominik Ostrowski.

Kongres Małżeństw jest spotkaniem 170 par małżeńskich z całej Polski, które od 7 do 9 października przyjadą do Świdnicy na małżeńską randkę. Oprócz wykładów uczestnicy wezmą udział w modlitwie (m.in. w Mszy trydenckiej), wydarzeniach kulturalnych (w koncercie Mietka Szcześniaka i w spektaklu Aleksandra Fredry „Gwałtu, co się dzieje” w reż. Juliusza Chrząstowskiego) oraz świadectwie członków rodzinnego zespołu Aldony i Artura Wiśniewskich „Moja Rodzina” z Płocka.

Trwają internetowe zapisy na kongres (TUTAJ). - Wprawdzie uruchomiliśmy już listę rezerwową, ale z doświadczenia lat poprzednich wiemy, że ostatecznie wszyscy chętni znajdują miejsce wśród uczestników spotkania - zapewnia Joanna Kaptur, prezes Fundacji Małżeństwo Rodzina w Świdnicy, organizatora kongresu. 

Wydarzeniu patronują abp Wojciech Polak, Prymas Polski, bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP oraz bp Ignacy Dec, Biskup Świdnicki. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama