Dziś urodziny Matki Bożej

dodane 08.09.2016 07:53

KAI |

8 września świętujemy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.

Pismo Święte nigdzie nie wspomina o narodzinach Maryi. Tradycja przekazuje jednak, że Jej rodzice - św. Anna i św. Joachim - byli pobożnymi Żydami. Mimo sędziwego wieku nie mieli dziecka. W tamtych czasach uważane to było za karę za grzechy przodków. 

Dlatego Anna i Joachim gorliwie prosili Boga o dziecko. Bóg wysłuchał ich próśb i w nagrodę za pokładaną w Nim bezgraniczną ufność sprawił, że Anna urodziła córkę, Maryję. Anna nie wiedziała jeszcze wtedy, że Maryja została niepokalanie poczęta i jest zachowana od wszelkiego grzechu, by później, będąc posłuszną Bożej woli, stać się Matką Boga. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. 

Dzisiejsze święto przypomina nam, że Maryja była zwykłym człowiekiem. Choć zachowana od zepsucia grzechu, przez całe życie posiadała wolną wolę, nie była do niczego zdeterminowana. 

W Polsce święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ma także nazwę Matki Bożej Siewnej. Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól brano się do orki i siewu. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Maryjny 08.09.2016 15:52
Niezalogowany użytkownik Nieważne co to za "objawienie". Na pewno żadne uznane przez Kościół. Jakby powiedziano że Pan Jezus nie urodził się w grudniu to też byście zmienili datę Bożego Narodzenia?
Plusów: 0 trzinaalli 08.09.2016 15:42
Niezalogowany użytkownik Akurat to objawienie nie było tym z Medjugorie. Poza tym dzisiejszy dzień "urodzin" NMP jest dniem umownym, bo nie wiemy (nie wiedzieliśmy) kiedy tak naprawdę Maryja się urodziła.
Plusów: 0 Maryjny 08.09.2016 15:32
Niezalogowany użytkownik Widzę że Gospa z Medjugorje już tworzy własny kalendarz liturgiczny... Ludzie, opamiętajcie się. Nie widzicie absurdu w tych orędziach podawanych co do dnia i godziny których treść zaprzecza katolickiej liturgii i nauce Kościoła?
Plusów: 1 Gość 08.09.2016 12:32
Niezalogowany użytkownik ???? :O

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl