107,6 FM

Od stanu wojennego odprawiana jest tu codziennie Msza św. za Ojczyznę

W pierwszych dniach stanu wojennego opozycjoniści zredagowali na Jasnej Górze swoją pierwszą podziemną ulotkę.

W 35-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na Jasnej Górze trwa szczególna modlitwa za Ojczyznę. Tradycyjnie na Mszy św. o 15.30 w Kaplicy Matki Bożej spotykają się represjonowani i więzieni oraz przedstawiciele częstochowskiej „Solidarności”. 

- Ta modlitwa to nasza tradycja - podkreślił ks. Ryszard Umański, kapelan „Solidarności”. Jako wotum dla Matki Bożej działacze „Solidarności” pozostawili na Jasnej Górze wiele pamiątek. Piotr Tondyra pracownik studium nad wotami zwraca uwagę szczególnie na dwie z nich. 


W pierwszych dniach stanu wojennego opozycjoniści zredagowali na Jasnej Górze swoją pierwszą podziemną ulotkę. Była nią modlitwa do Matki Bożej Częstochowskiej o uwolnienie aresztowanych. Powielono ją potem na maszynie do pisania. 

Następnego dnia, 14 grudnia, paulini odprawili specjalną Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.30. Choć później została zmieniona godzina jej odprawiania - na 15.30 - to właśnie na pierwszy dzień stanu wojennego datuje się rozpoczęcie odprawiania codziennych Mszy św. w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Bożej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama