Bp Mazur: Kiedy zawierzymy Bogu i Maryi, rok będzie szczęśliwy

dodane 01.01.2017 09:36

KAI |

W noc sylwestrową, o północy bp Jerzy Mazur przewodniczył Mszy św. w katedrze ełckiej, podczas której wraz z bp Romualdem Kamińskim, przybyłymi kapłanami oraz wiernymi modlił się w intencjach pokoju i ojczyzny.

Bp Mazur: Kiedy zawierzymy Bogu i Maryi, rok będzie szczęśliwy   Roman Koszowski /Foto Gość Biskup ełcki Jerzy Mazur

Hierarcha zachęcał: „wchodząc w Nowy Rok, prośmy Ducha Świętego, byśmy mogli uczyć się od Maryi postawy modlitwy i kontemplacji przed Bogiem tego, co niesie codzienne życie. Byśmy myśleli o Bogu i by On zawsze był w naszym życiu na pierwszym miejscu. Słuchajmy Boga jak Maryja i dochowujmy Mu wierności, jak Maryja”.

Biskup także nawiązał do hasła duszpasterskiego: „idźcie i głoście”. „Nie wstydźmy się mówić o Bogu, nie lękajmy się nieść Boga na peryferie. Rozmawiajmy o Bogu w rodzinach, a także w miejscu pracy. Pomagajmy tym, którzy utracili wiarę, aby mogli ją odzyskać, aby i oni doświadczyli obecności Boga w swoim życiu” – mówił do zgromadzonych ełczan.

Bp Mazur Maryję i betlejemskich pasterzy postawił za wzór budowniczych pokoju. „Wchodząc w Nowy Rok naśladujmy postawę Maryi i pasterzy, a wtedy będziemy odważnymi twórcami pokoju. Bo wszystko jest możliwe, jeśli zwracamy się do Boga w modlitwie” – zapewniał biskup.

Nawiązując do wydarzeń z kraju Biskup Ełcki powiedział: „Chrystus wzywa nas do budowania pokoju. Budujmy go poprzez małe gesty, poprzez modlitwę i działanie. Nasza Ojczyzna potrzebuje pokoju, pojednania i wybaczenia. Polska potrzebuje wewnętrznego pokoju, współpracy wszystkich politycznych sił. Dlatego też modlitwę w intencji Ojczyzny podjęła diecezja ełcka. Wypraszajmy rządzącym umiejętność przebaczenia, pojednania i dialogu”.

Biskup życzył wiernym na Nowy Rok: „niech was Pan błogosławi i strzeże, niech Pan rozpromienia swe oblicze nad wami, niech was obdarzy swą łaską, niech zwróci ku wam swoje oblicze, niech was obdarza pokojem. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie obfity w Boże błogosławieństwo”. Dzień 1 stycznia jest Światowym Dniem Pokoju.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BP JERZY MAZUR, EŁK

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość1313 01.01.2017 10:31
Niezalogowany użytkownik Zawierze ale moja noga kosciola progu nie przekroczy
Plusów: 3 Stary wikary 01.01.2017 10:26
Niezalogowany użytkownik Dobrze, że mój proboszcz nie wpadł na taki pomysł. Bo u nas w Nowy Rok pierwsza msza św. o 6.30. Proboszcz wtedy jeszcze śpi, bo ma wikarych do porannego wstawiania w niedzielę. O północy też wikarzy by odprawiali.

wszystkie komentarze >

Reklama