Kamil Stoch liderem w Turnieju Czterech Skoczni

dodane 02.01.2017 07:14

PAP |

Kamil Stoch, który w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen zajął drugie miejsce, był zaskoczony, że to właśnie jemu przypadł plastron lidera Turnieju Czterech Skoczni. "To była dla mnie totalna niespodzianka" - powiedział w wywiadzie dla TVP.

Kamil Stoch liderem w Turnieju Czterech Skoczni   PAP/EPA/JFK Kamil Stoch po zajęciu drugiego miejsca w konkursie w Garmisch-Partenkirchen został liderem Turnieju Czterech Skoczni

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi był zdumiony, gdy po konkursie podszedł do niego jeden z sędziów i wręczył mu plastron lidera. "Jak to? Przecież nie wygrałem jeszcze ani razu?" - opowiadał Stoch.

Skoczek z Zębu zajął drugą lokatę także w pierwszym konkursie TCS w Oberstdorfie. W klasyfikacji generalnej Polak wyprzedza zaledwie o 0,8 pkt Austriaka Stefana Krafta oraz o 6,6 pkt zwycięzcę niedzielnych zawodów Norwega Daniela-Andre Tandego.

"Popełniałem tutaj błędy. Na początku nie mogłem rozgryźć tej skoczni. Ostatni skok to była jednak noworoczna petardka, fajerwerk" - ocenił. W drugiej próbie Stoch uzyskał najdłuższą odległość w konkursie - 143 metry.

"Dzisiaj, o dziwo, czułem dużo mniejszą presję, dużo mniej się denerwowałem niż w Oberstdorfie. Skupiałem się na zadaniu, które miałem do wykonania, na elementach, które miałem wykonać, by skok był dobry" - podkreślił.

Stoch nie chciał porównywać swojej obecnej formy do tej, w której był podczas igrzysk w Soczi w 2014 roku.

"Nie da się tego porównać. Jestem zupełnie innym zawodnikiem, innym człowiekiem. Mam nadzieję, że dalej będę się rozwijać i czuję, że mogę jeszcze się rozwijać" - zakończył.

Trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 4 stycznia w Innsbrucku.

Więcej o występie Polaków w Garmisch-Partenkirchen: Kamil Stoch drugi w Garmisch-Partenkirchen

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NARCIARSTWO, PAP, , SKOKI, SKOKI NARCIARSKIE, SPORTY ZIMOWE, STOCH, TCS, TURNIEJ

Reklama