Chrześcijanie i muzułmanie razem przeciwko terroryzmowi

dodane 03.01.2017 17:03

RADIO WATYKAŃSKIE |

Zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie Turcji zaniepokojeni są falą krwawego terroru przetaczającą się w ostatnich miesiącach przez ich kraj. Wskazuje na to wikariusz apostolski Anatolii zauważając, że zamachowcy z tzw. Państwa Islamskiego atakują wszystkich bez względu na wyznawaną religię.

Chrześcijanie i muzułmanie razem przeciwko terroryzmowi   PAP/EPA/DENIZ TOPRAK Pogrzeb tureckiej ofiary zamachu we Stambule Yunusa Gormeka

„To jest aspekt, którego Europa nie docenia. Atakowani są także muzułmanie, bo gdyby chodziło tylko o chrześcijan, dokonywano by zamachów na kościoły” – zaznacza bp Paolo Bizzeti. Przypomina zarazem, że trzeba poruszenia sumień i mobilizacji religijnej, by, jak wielokrotnie podkreślał Papież Franciszek, pokazać jasno światu, iż przemoc w imię Boga zawsze jest wynaturzeniem religii. Zwracając uwagę na coraz większe wzrastanie w siłę islamskich terrorystów wikariusz apostolski Anatolii zaznacza, że winna jest temu długoletnia bierność Europy i Stanów Zjednoczonych.

„Sądzę, że w minionych latach nie doceniono niebezpieczeństwa, jakie niosła ze sobą sytuacja na Bliskim Wschodzie, a szczególnie tzw. Państwo Islamskie. Być może zbyt długo czekano, by zareagować, choć widoczne już były wszystkie znaki tego okrucieństwa totalnie nienormalnego i totalnie antyludzkiego – mówi Radiu Watykańskiemu bp Bizzeti. – Jestem przekonany, że konieczna jest ścisła współpraca wszystkich państw regionu w celu wyrwania korzeni terroryzmu, a są nimi handel bronią i bierność w stawianiu czoła Państwu Islamskiemu. Trzeba tu nie tylko konkretnych słów, ale też przede wszystkim zdecydowanych czynów”.

Po ostatnich zamachach ochronę dostały m.in. kościoły w Smyrnie, trzecim co do wielkości mieście Turcji, gdzie mieszka piętnastotysięczna wspólnota katolików. „Wszyscy niepokoją się o swą przyszłość, ponieważ terroryzm uderza także w gospodarkę zabijając m.in. turystykę” – wskazuje arcybiskup tego miasta Lorenzo Piretto. Przyznaje, że od wielu muzułmanów słyszał zapewnienia, iż działania terrorystów są zanegowaniem prawdziwego islamu.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Siloam 03.01.2017 19:55
Niezalogowany użytkownik Sunnici mówią: Szyici nie są muzułmanami!
Szyici mówią: Sunnici sie są muzułmanami!
Sunnici i Szyic mówiąi: Ahmadi nie sa muzułmanami!
Sunnici i Szyici mówiąi: Sufici nie są muzułmanami!
Sunnici Salafici: Każdy muzułmanin powinien być terrorystą!
Terrorysta sunnicki mówi: Szyicki terrorysta nie jest muzulmaninem!
Terrorysta szyicki mówi: Sunnicki terrorysta nie jest muzułmaninem!
Umiarkowany muzułmanin mowi: Terroryści nie są muzułmanami!
Terrorysta: Umiarkowani muzułmanie nie są muzułmanami!

Teraz już rozumiecie dlaczego terroryści, gwałciciele, pedofile itd. "nie są muzułmanami" i "nie reprezentują islamu." Nie trzeba nawet kłamać. Wystarczy spytać reprezentanta odpowiedniej grupy. Tak własnie działa muzułmańska i medialna manipulacja, na którą niestety lecimy jak muchy na lep.
Plusów: 5 Gość 03.01.2017 18:24
Niezalogowany użytkownik Islam powinien zostać w Polsce i Europie zdelegalizowany. To nie religia lecz groźna ideologia.

wszystkie komentarze >

Reklama