"Zapis kamer z Sali Kolumnowej zostanie opublikowany"

dodane 04.01.2017 10:05

PAP |

Zapis kamer z 16 grudnia z Sali Kolumnowej zostanie opublikowany - zapowiedział w środę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. W jego ocenie zachowanie opozycji w Sejmie "rujnuje jakiekolwiek szczątki wiarygodności partii politycznych".

"Zapis kamer z Sali Kolumnowej zostanie opublikowany"   Jakub Szymczuk / Foto Gość Mariusz Błaszczak

"Z tego co wiem, to tak będzie, że te zapisy zostaną opublikowane. Tak, te zapisy zostaną opublikowane" - potwierdził na antenie Polsat News Błaszczak. Dopytywany o to, czy nastąpi to w środę, odpowiedział: "Myślę, że tak".

Ujawnienia wszystkich nagrań z 16 grudnia domaga się od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego Platforma Obywatelska. "Złożyliśmy odpowiednie dokumenty do prokuratury, nie zostawimy tego" - zadeklarował w poniedziałek lider PO Grzegorz Schetyna.

Szef MSWiA pytany o to, czy PiS nie za długo zwlekało z ujawnieniem nagrań, odpowiedział: "Dla nas sprawa była zupełnie oczywista. Kworum było; każdy z nas, kto uczestniczył w tym głosowaniu, złożył na piśmie oświadczenie, o tym, że uczestniczył w głosowaniu" - dodał.

Błaszczak potwierdził, że zostaną ujawnione oświadczenia posłów, którzy brali tego dnia udział w głosowaniu. "Ja sam złożyłem takie oświadczenie. Każdy z nas takie oświadczenie złożył. To jest kolejny dowód na to, że wszystko odbyło się legalnie, oprócz oczywiście okupowania sali sejmowej przez opozycję" - zaznaczył.

"To było złamanie prawa, to jest wciąż łamanie prawa. A jakie są intencję tych, którzy protestują, udowodnił to Ryszard Petru - to nie są poważne intencje, oni się po prostu bawią. To są infantylni politycy, nawet trudno powiedzieć, że to są politycy, to są ludzie, którzy nie mają pomysłu na to, jak zaistnieć, co przedstawić opinii publicznej, bawią się po prostu, bawią się Polską" - dodał szef resortu spraw wewnętrznych.

W jego ocenie, jeżeli "opozycja chce zachować szczątki wiarygodności, to powinna dawno zaprzestać okupowania sali sejmowej". "Czy ludzie mogą poważnie traktować partię polityczną, która nie ma nic do powiedzenia, tylko wszystko neguje, która okupuje salę sejmową" - zastanawiał się minister. "Ja myślę, że to rujnuje jakiekolwiek szczątki wiarygodności partii politycznych, które tak się zachowują".

Od 16. grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16. grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do Sali Kolumnowej głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MSWIA, PAP, PARTIE, PIS, SEJM

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 04.01.2017 17:06
Niezalogowany użytkownik No to PIS już przyśpiesza i daje Niemckim formom olbrzymie ulgi podatkowe i dotacje z budżetu naszego państwa. Według danych z raportu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) i firmy Hays w ramach sektora nowoczesnych usług dla biznesu działają w Polsce 44 firmy niemieckie i jeszcze wiele innych przemysłowych i handlowych takich jak np. Volkswagen, Mercedes, Uniwheels AG, Lidl, Kaufland, Rossman, itd. Toteż nie pisz bzdur o winie opzycji, tylko patrz co robi obecnie PIS. Niemcy na potęgę inwestują w Polsce, tymczasem polskie inwestycje w Niemczech stanowią zaledwie 1 proc. wszystkich zagranicznych inwestycji w tym kraju.
Plusów: 0 tantkiewicz 04.01.2017 12:30
PO i .Nowoczesna to spuścizna byłej Służby Bezpieczeństwa, obalonego reżimu komunistycznego. PO została założona za nielegalne niemieckie pieniądze. .Nowoczesna powstała z niewiadomych źródeł.
Plusów: 2 mee... 04.01.2017 11:50
Niezalogowany użytkownik To pis ma racje...do tego pis ma pomysly i dziala, dlatego cienka - bez pomyslow tzw opozycja jest w szale...ale pis musi przyspieszyc by za przyczyna tzw opozycji nie zostal pozarty przez niemca. Niemcy dzis ingeruja w sprawy polskie ostrzej niz bylo za zwiasku radzieckiego...
Plusów: 3 Koren 04.01.2017 11:24
Głosowanie w sali kolumnowej jest jak najbardziej zgodne z regulaminem. Marszałek ma prawo zmienić miejsce posiedzenia i głosowania. Oświadczenia posłów są tylko udokumentowaniem zaistnienia kworum. Jeśli już czegoś nie przewiduje regulamin Sejmu, to okupowania mównicy i fotela marszałka sejmu.

wszystkie komentarze >

Reklama