Terlecki: Odroczymy posiedzenie Sejmu, jeśli posłowie opuszczą salę obrad

dodane 11.01.2017 13:45

PAP |

Jesteśmy gotowi przystać na propozycję odroczenia o jakiś czas posiedzenia Sejmu, jeśli posłowie PO opuszczą salę obrad i złożą deklarację, że nie będą blokować mównicy - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Terlecki: Odroczymy posiedzenie Sejmu, jeśli posłowie opuszczą salę obrad   Miłosz Kluba /Foto Gość Ryszard Terlecki

"Na Konwencie Seniorów padła propozycja, by odwlec posiedzenie Sejmu może o parę godzin, może jeszcze dłużej, by w tym czasie prowadzić rozmowy na temat rozwiązania sytuacji. Jesteśmy gotowi na to przystać, pod oczywistym warunkiem, że posłowie PO opuszczą salę plenarną oraz, że złożą taką deklarację, jak inne kluby, że nie będą więcej blokować mównicy" - powiedział wicemarszałek Terlecki po spotkaniu władz PiS, w przerwie Konwentu Seniorów.

"Warunek jest taki, że okupująca od 16 grudnia salę plenarną opozycja, w geście dobrej woli salę opuści. To jest warunek, który postawiliśmy. Nie ma powodów, żeby okupację sali kontynuować" - powiedział z kolei wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

"Jest jeszcze jedno oczekiwanie ze strony pana marszałka. Otóż jesteśmy w rygorze otwarcia kolejnego 34. posiedzenia Sejmu, dlatego bo są do rozstrzygnięcia punkty sporne, upływają ich terminy" - dodał. Jak wyjaśnił, chodzi o wnioski klubów PO i Nowoczesnej.

"Ze strony klubu Nowoczesnej jest deklaracja, że klub Nowoczesnej ten punkt wycofa. Tak rozumiemy prośbę na prezydium marszałek Kidawy-Błońskiej, żeby dać sobie czas na rozmowy w ramach Prezydium czy Konwentu Seniorów, że klub PO też ten punkt sporny wycofa. Jesteśmy gotowi do spokojnej, merytorycznej dyskusji" -powiedział Brudziński.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PIS, SEJM

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 11.01.2017 20:29
Niezalogowany użytkownik chyba wam nie wyszło za bardzo, co? Bo owszem, obrady przesunęliście - ale oni jak blokowali tak blokują...
Plusów: 0 krut00 11.01.2017 15:46
Od jakiegoś czasu istnieje w Sejmie kara dla posłów blokujących mównicę sejmową, jest nią odebranie diet i wypłat poselskich przez okres trzech miesięcy. Wyrażam nadzieję że PiS zastosuje tę karę wobec rozwalających państwo posłów "protestujących" na sali. W przeciwnym razie pokaże że jest jedynie współaktorem tego zgubnego przedstawienia. Ci państwo powinni wszyscy sobie zdać sprawę z tego że zostali wybrani do kierowania państwem, a nie do wszczynania burd i obstrukcji. Każdy dureń też już potrafi zobaczyć że obecny system list wyborczych zmuszający do głosowania na partie polityczne nie ma nic wspólnego z demokracją.

wszystkie komentarze >