Atak hakerski na polskie banki

dodane 03.02.2017 14:15

Wojciech Teister /bankier.pl

Nieznani sprawcy uzyskali jakiś czas temu dostęp do stacji roboczych oraz serwerów w co najmniej kilku bankach i wykradli z nich dane. Czy oszczędności Polaków są zagrożone?

Atak hakerski na polskie banki   Roman Koszowski /Foto Gość

O najprawdopodobniej największym w historii ataku hakerskim na co najmniej kilka działających na polskim rynku banków informuje portal "zaufanatrzeciastrona.pl". Według informacji podanych przez portal w ostatnich dniach w instytucjach finansowych na komputerach i serwerach wykryto zaawansowane złośliwe oprogramowanie, które umożliwia wykradanie danych. Proceder kradzieży mógł trwać nawet od jesieni 2016 r.

Pierwotnie pojawiły się podejrzenia, że źródłem ataku mogło być złośliwe oprogramowanie znajdujące się na serwerze jednej z instytucji finansowych, spekulowano, że chodzi o KNF (strona KNF została w czwartek wyłączona).

Z kolei serwis "Bankier.pl" uzyskał potwierdzenie KNF, że doszło do ataku hakerskiego na witrynę tego urzędu. KNF podkreśla też, że sektor bankowy działa bez zakłóceń. Z kolei Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich uspokaja, że pieniądze klientów nie są zagrożone.

«« | « | 1 | » | »»