Kolejna prośba: Pilnie potrzebne wyjaśnienie „Amoris laetitia”

dodane 04.02.2017 13:59

KAI |

O autorytatywną interpretację przez Stolicę Apostolską adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” zgodnie ze stałym nauczaniem i praktyką Kościoła zaapelowali członkowie Międzynarodowego Bractwa Duchowieństwa Katolickiego. Należy do niego ponad 1000 księży z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii oraz USA

Kolejna prośba: Pilnie potrzebne wyjaśnienie „Amoris laetitia”   WolfgangStuck / CC 1.0 Bazylika św. Piotra

Zdaniem sygnatariuszy oświadczenia, takie wyjaśnienie jest konieczne dla ocalenia jedności Kościoła i zbawienia dusz. Wyrażają też oni wdzięczność czterem kardynałom: Amerykaninowi Raymondowi Leo Burke’owi, Niemcom – Walterowi Brandmüllerowi i Joachimowi Meisnerowi oraz Włochowi Carlo Caffarrze, którzy przedłożyli Stolicy Apostolskiej swoje wątpliwości w kwestiach dotyczących interpretacji adhortacji „Amoris laetitia”.

Międzynarodowe Bractwo Duchowieństwa Katolickiego podkreśla znaczenie towarzyszenia osobom żyjącym w sytuacjach złożonych i dodaje, że jest to łatwiejsze, jeśli Kościół przedstawia swoje stanowisko śmiało i jasno.

Autorzy apelu wyrażają opinię, że istnieje obecnie wiele niejasności i dlatego należy wyjaśnić, że nie można podawać Komunii świętej komuś, kto postanawia żyć w relacji seksualnej z osobą inną niż ważnie poślubionym współmałżonkiem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ADHORTACJA "AMORIS LAETITIA", ADHORTACJA POSYNODALNA "AMORIS LAETITIA”, AMORIS LAETITIA

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Ajja 05.02.2017 20:39
Z racji poszukiwań genealogicznych przerzuciłam dziesiątki ksiąg z XIX w i sytuacje że małżonek umierał po 5-6 latach wcale nie należały do często spotykanych. A już na pewno nie na tyle, by śmierć uznać za sposób na kłopoty małżeńskie.
Plusów: 3 Gość 05.02.2017 08:35
Niezalogowany użytkownik Wróć do Polski. Tu jest bezpieczniej dla ducha i dla ciała.
Plusów: 11 Piotr z Opola 05.02.2017 08:33
Niezalogowany użytkownik Bez przesady, ludzie żyli krócej, ale poza wyjątkami nie umierali 5 lat po ślubie. Natomiast z pewnością byli bardziej dojrzali i mniej egoistyczni. Wygoda utrudnia kształtowanie męstwa.
Plusów: 2 hihihi 04.02.2017 20:39
Niezalogowany użytkownik eeeeeee taaaam:D. A komu to potrzebne? A dlaczego?

wszystkie komentarze >