107,6 FM

Czy Kościół przetrwa następny wiek?

Na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. Mt 16,18b

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”

A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”.

Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”

Odpowiedział Szymon Piotr: „Tyjesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”.

Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.


Z niepokojem patrzymy nieraz na to, co dzieje się na świecie. Dotyczy to też spraw Kościoła. Widzimy próby unicestwienia go z zewnątrz. Zarówno przez ateistyczne ideologie, jak i wojujący islam. Widzimy czasem też rozkład w jego wnętrzu – niewierność nauce Chrystusa, grzeszność, bylejakość. Czy Kościół przetrwa następny wiek? Nie wiemy oczywiście, czy Lud Boży nie stanie się w przyszłości „małą trzódką” wiernych nauce Jezusa, zatopioną w morzu bezbożności i fałszywych kultów. Jeśli jednak wierzymy obietnicy Jezusa, to możemy być pewni, że Jego Kościół nigdy przez nikogo nie będzie pokonany. Ani przez diabła, ani tym bardziej przez jego ziemskich sojuszników. Piekło nie wygra, bo już zostało pokonane. Przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Możemy i powinniśmy się troszczyć o ciągłe wzrastanie Kościoła. Zwłaszcza przez święte, zgodne z Ewangelią życie. Nie możemy jednak zapominać, że ostatecznie to Chrystus chroni go i daje mu wzrost. Z Nim każdy dobry, nawet najbardziej zaskakujący, scenariusz jest możliwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  22.02.2017 11:04
  Jezus mówił o sobie jako o "opoce". Nie mówił o budowaniu kościoła na Piotrze, który, jak każdy człowiek, jest grzesznikiem. Inaczej kościół jest zbudowany na grzechu.
 • Gość
  22.02.2017 13:34
  ”Wojujący islam”? To mowa nienawiści i niesprawdzone dane. Niemal 1/4 populacji świata to muzułmanie reprezentujący różne odłamy islamu. Sprowadzanie około 1,5 mld ludzi do jednej nazwy to zbrodnia przeciwko logice i byciu rzetelnym. To sianie paniki i umacnianie uprzedzeń. To tak jakby powiedzieć ”pedofilski katolicyzm" na podstawie tego, że zdarzają się przypadki pedofilii wśród katolików. Ani katolicyzm nie jest pedofilski ani islam wojujący. Howgh!
  doceń 3
 • Anonim (konto usunięte)
  23.02.2017 14:54
  Czy Kościół przetrwa następny wiek?
  Siarczysty Tytuł stary, jak Kościół na świiecie istnieje w preróżnych odmianach stawianych,dawno już nie ma tych, co ten temat podejmowali i przeróżnie mu prorokowali i stękali, co się to z nim nie stanie itp itd.. Temat, który ujmuje w to powiedzenie :Góra rodzi mysz...i tu też, a analiza tematu, czy synteza, pożal się Boże, lepiej tego tu nie wymieniać, by przykrości nie robić ludzkiemu rozumowaniu, na co go stać….ogolić tylko te długie brody tego tematu, czy Kościół przetrwa,
  a jeśli się już chce na ten coś napisać, to proszę ale nie powtarzać już tego, co inni już 100 razy napisali albo powiedzieli, a niejeden czytelnik już też nawet i 1000 razy to sobie tak uświadamiał
  doceń 0
 • Anonim (konto usunięte)
  23.02.2017 15:04
  Adamie skąd to wiesz, że Bóg wierzy w nas itd?????? gdzie to jest w PS ????
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter