Biskupi Czech i Słowacji sceptycznie o migracji

dodane 21.02.2017 18:50

RADIO WATYKAŃSKIE |

Biskupi Czech i Słowacji mają poważne wątpliwości co do aktualnego sposobu radzenia sobie z problemem migracji w Europie.

Biskupi Czech i Słowacji sceptycznie o migracji   PAP/EPA/QUIQUE GARCIA

W Bratysławie odbyła się dzisiaj międzynarodowa konferencja, w której obok biskupów uczestniczyli też przedstawiciele świata polityki z obu spowinowaconych krajów. Zdaniem kard. Dominika Duki OP niekontrolowana migracja może doprowadzić do dezintegracji społeczeństwa. „Doświadczenia i aktualna sytuacja w krajach Europy zachodniej są dla nas ostrzeżeniem” – powiedział przewodniczący Episkopatu Czech. Zastrzegł, że nie jest to problem ostatnich pięciu, ale kilkudziesięciu lat. Podkreślił, że migracja musi być regulowana w taki sposób, aby miała na względzie nie tylko dobro migrantów, ale też ochronę obywateli krajów, które ich przyjmują. „Cała historia ludzkości pokazuje, że nieuregulowana migracja powoduje przemoc, konflikty, a także upadek gospodarczy i kulturowy” – powiedział praski arcybiskup.

Z kolei przewodniczący Episkopatu Słowacji wyraził przekonanie, że napływ migrantów wyciśnie piętno na naszym kontynencie. Przypomniał, że w ostatnich latach byliśmy w Europie świadkami terrorystycznych ataków, których sprawcy byli zadeklarowanymi muzułmanami. „Z tych faktów logicznie można wyciągnąć wniosek, że im większa jest społeczność muzułmańska, tym większe jest prawdopodobieństwo aktów przemocy” – powiedział abp Stanislav Svolenský. Dodał również, że napływ tysięcy migrantów z muzułmańskiego świata może poważnie zmienić naszą cywilizację. Biorąc pod uwagę naszą demograficzną i kulturalną sytuację nie jest wcale pewne, czy sobie poradzimy z tą konfrontacją – stwierdził arcybiskup Bratysławy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BISKUPI, CZECHY, MIGRANCI, SŁOWACJA

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 22.02.2017 11:40
Niezalogowany użytkownik to raczej wy nie rozdzielacie tych spraw i macie problem zezrozumieniem prostych komunikatow
Plusów: 2 Gość432 22.02.2017 07:37
Niezalogowany użytkownik Dzięki za objaśnianie świata. To jeszcze mi wytłumacz, dlaczego pośród migrantouchodźców w Niemczech zaledwie 3% podjęło pracę.
Plusów: 0 Gość 22.02.2017 02:42
Niezalogowany użytkownik migracja a pomoc uchodzcom to nie to samo.Dlaczego wyraznie nie rozdzielacie tych spraw i nietlumaczycie ludziom bo oni tego jak widac z wpisow na tym forum nijak nie pojmuja i utozsamiaja migranta z uchodzca.To tak jakby ofiare utozsamic z jej przesladowca.
Plusów: 4 Gość 22.02.2017 01:00
Niezalogowany użytkownik Jak zwykle: rozsądek w małych narodach.

wszystkie komentarze >