107,6 FM

Minister Waszczykowski rozmawiał z sekretarzem stanu USA

02.03. Warszawa (PAP) - Sekretarz stanu USA Rex Tillerson potwierdził w rozmowie telefonicznej z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim trwałość więzi transatlantyckich i sojuszniczych zobowiązań, a także zaangażowania USA w działania na rzecz bezpieczeństwa - poinformowała PAP rzecznik resortu Joanna Wajda.

Tematem telefonicznej rozmowy były perspektywy rozwoju relacji transatlantyckich oraz współpracy dwustronnej wobec bieżących wydarzeń na arenie międzynarodowej oraz wyzwań dla bezpieczeństwa obu państw - powiedziała Wajda.

"W trakcie rozmowy sekretarz Tillerson potwierdził trwałość więzi transatlantyckich i sojuszniczych zobowiązań, a także zaangażowania USA w działania na rzecz bezpieczeństwa Europy i naszego regionu" - podkreśliła rzeczniczka MSZ.

"Minister Waszczykowski dziękował za aktywność Stanów Zjednoczonych w procesie wzmacniania zdolności obronnych NATO i wyraził podziękowania w związku z coraz większą obecnością USA na naszym terytorium i w regionie" - powiedziała nawiązując do wdrażania postanowień szczytu NATO, który odbył się w Warszawie w lipcu zeszłego roku.

Podczas rozmowy szef MSZ zaprosił Tillersona do złożenia wizyty w Polsce.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama