107,6 FM

Łowicz wydał oświadczenie w sprawie jogurtu greckiego

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu wystosowała na swojej oficjalnej stronie internetowej oświadczenie w sprawie jogurtu greckiego.

Wcześniej internauci spostrzegli, że na opakowaniu od jogurtu, na którym umieszczono słynną grecką świątynie na wyspie Santorini, zniknęły krzyże. Łowicz wystosował oświadczenie w  tej sprawie.

"W związku z licznymi wypowiedziami oraz docierającymi do nas informacjami na temat naszego produktu - Jogurtu greckiego Light bez laktozy 250 g. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zapewnia, że nie działa intencjonalnie w celu urażania uczuć wyznawców jakiejkolwiek religii lub jakiejkolwiek grupy społecznej" - czytamy w oświadczeniu. "Celem opracowania graficznego niniejszego opakowania nie było zaprezentowanie obiektów sakralnych, agitowania określonych poglądów lub przekonań religijnych."

Łowicz dodał także, że "opakowania zużytych produktów spożywczych trafiają do koszy, dlatego umieszczanie na nich wszelkiego rodzaju symboli religijnych oraz symboli kultu, zostało przez nas uznane jako wysoce niestosowne."

Całość oświadczenia znajdziesz tutaj

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama