107,6 FM

Odwołano spotkanie Theresy May z Jarosławem Kaczyńskim

Służby prasowe premier Theresy May poinformowały, że zaplanowane na środę spotkanie szefowej rządu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim zostało odwołane ze względu na zamach terrorystyczny w pobliżu brytyjskiego parlamentu.

Przedstawiciele Downing Street nie byli w stanie określić, czy spotkanie odbędzie się w innym terminie. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że Kaczyński pozostanie w Londynie co najmniej do czwartku.

Spotkanie miało odbyć się ok. godz. 16.30 czasu polskiego, ale niespełna godzinę wcześniej mężczyzna wjechał samochodem w ludzi na moście westminsterskim w pobliżu parlamentu, a następnie zaatakował nożem policjantów strzegących wejścia do budynku.

W związku z zajściami w Londynie, w sprawie których policja prowadzi "pełne dochodzenie antyterrorystyczne", premier May będzie przewodniczyła posiedzeniu sztabu antykryzysowego COBRA (Cabinet Office Briefing Rooms). O zwołaniu posiedzenia poinformował rzecznik szefowej rządu.

Jak poinformował Mark Rowley z londyńskiej Metropolitan Police, w wyniku ataku zginęły co najmniej cztery osoby (w tym napastnik i jeden policjant), a co najmniej 20 zostało rannych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama