Droga Krzyżowa ulicami Paryża zorganizowana przez Polaków

dodane 03.04.2017 09:58

KAI |

Już po raz drugi polska młodzież mieszkająca w Paryżu odprawi w Niedzielę Palmową nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Pomysłodawczyniami modlitwy, której trasa powiedzie przez kilka dzielnic stolicy, są siostry nazaretanki, które na co dzień towarzyszą polskim rodzinom w regionie paryskim.

Droga Krzyżowa ulicami Paryża zorganizowana przez Polaków   Wojciech Ostrowski /Foto Gość Na zdjęciu: Przasnysz, 18.03.2016. Droga Krzyżowa ulicami miasta

Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej będą zlokalizowane w czternastu paryskich kościołach i kaplicach, które odwiedzi polska młodzież. Na trasie wspólnej modlitwy znajdą się m.in. kaplica Matki Bożej od Cudownego Medalika przy Rue du Bac, katedra Notre Dame de Paris i bazylika Sacre Coeur na wzgórzu Montmartre, w której młodzi zakończą nabożeństwo. Drogę Krzyżową poprzedzi poranna Msza św. w kaplicy sióstr nazaretanek, a pokonanie całej trasy potrwa do wczesnych godzin wieczornych. 

Młodzi wyruszą na ulice Paryża z palmami, a podczas drogi będą rozważali m.in. orędzie papieża Franciszka na 32. Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w wymiarze diecezjalnym właśnie w Niedzielę Palmową. 

Jak mówi w rozmowie z KAI s. Magdalena Tomaszewska CSFN, przełożona jednej z paryskich wspólnot sióstr nazaretanek, inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, choć ze względu na zaostrzone środki bezpieczeństwa w Paryżu, do wspólnej modlitwy zaproszone są jedynie osoby pełnoletnie. 

W Niedzielę Palmową młodzi na całym świecie będą przeżywali 32. Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w diecezjach. Jego hasłem są słowa: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49).

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA, FRANCJA, PARYŻ, POLACY, SIOSTRY NAZARETANKI

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 saherb 05.04.2017 05:31
Nie zdziwi mnie jak policja brutalnie rozpędzi to "zbiegowisko" w imię "najświętszego laicyzmu", fałszywie pojętej tolerancji i pod pretekstem "niedrażnienia Muzułmanów".
Plusów: 14 Gość 03.04.2017 15:53
Niezalogowany użytkownik No i tak ma byc Trzeba pokazac tym francuskim ateistom .bo Francja juz upadla na gebe i nie chce sie podniesc Ale to za sprawa islamizacji kraju

wszystkie komentarze >

Reklama