107,6 FM

Chrześcijaństwo to wyjście Boga ku człowiekowi

Papież podkreślił, że chrześcijaństwo nie jest ideologią, ani systemem filozoficznym, ale pielgrzymką wiary.

Chrześcijaństwo opiera się na wyjściu Boga ku człowiekowi, na poszukiwaniu Boga wobec nas - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie Ojciec Święty nawiązał do 15 rozdziału 1 Listu św. Pawła do Koryntian. 

Papież podkreślił, że chrześcijaństwo nie jest ideologią, ani systemem filozoficznym, ale pielgrzymką wiary, która wychodzi od śmierci Jezusa za nasze grzechy, zmartwychwstania trzeciego dnia, a następnie ukazania się Piotrowi oraz Dwunastu. TŁUMACZENIE: 
„Godzenie się z tym, że Chrystus umarł, i umarł ukrzyżowany, nie jest aktem wiary, to wydarzenie historyczne. Natomiast jest nim wiara, że zmartwychwstał. Nasza wiara rodzi się w Poranek Wielkanocny.” 

Ojciec Święty wskazał, że chrześcijaństwo jest nie tyle naszym poszukiwaniem wobec Boga, ile raczej poszukiwaniem Boga względem nas. TŁUMACZENIE: 
„W poranek wielkanocny możemy uczynić tak, jak te osoby, o których mówi nam Ewangelia: pójść do grobu Chrystusa, zobaczyć odwalony wielki kamień i pomyśleć, że Bóg dokonuje dla mnie, dla nas wszystkich, nieoczekiwanej przyszłości.” 

Papież dodał, że bycie chrześcijaninem oznacza nie wychodzenie od śmierci, lecz od miłości Boga względem nas, który pokonał naszego śmiertelnego wroga.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama